Skocz do zawartości

Raz odpala a raz nie.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Od paru dni mam problem z Zafirą 1,8 16V 1999r. (z inst. gazową). Problem dotyczy odpalania. Po zgaszeniu auta i próbie ponownego odpalenia czasami odpala a czasami nie. Objaw ten występuje coraz częściej. Czytałem na jednym z tematów o czujniku ułożenia wału korbowego. Wymontowałem i sprawdziłem styki -wydają się ok. Przed wymontowaniem czujnika auto odpalało i odziwo po wymontowaniu też. Czy tak powinno być? Gdzie jeszcze szukać usterki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej,

 

Napisz więcej!!!

Czy na benzynie odpala dobrze, czy odpalasz na gazie? Czy jak nie chce odpalić ponownie to silnik jest rozgrzany czy też zimny?.

Spróbuj pojeździć na benzynie i zobacz czy ten efekt występuję przy benzynie czy przy gazie? Wtedy określisz czy jest to usterka instalacji gazowej czy silnika.

 

Na czujnik obrotów bym nie stawiał bo jak mi poleciał w poprzednim aucie to na gazie chodził dobrze zaś na benzynie były nierówne obroty.( ale odpalał dobrze)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalam zawsze na benzynie, na gaz przechodzi automatycznie po przekroczeniu 2500 obrotów. Temperatura natomiast nie ma raczej znaczenia. Czasami nie odpala na ciepłym a czasami na zimnym. Dzisiaj np. musiałem scholować i odpalił dopiero po około 4 godzinach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej,

 

Czy rano nie kręcisz przypadkiem długo??(to jest ważne).

Musisz ustalić pewne prawidłowości w występowaniu tej usterki.

1) Ustaw tak instalację aby nie przełączała się na gaz( powinna być taka opcja) i pojeździj z dwa dni na benzynie. Jeżeli problem się nie pojawi to instalacja gazowa.

 

Może schodzić paliwo z układu(zapowietrza się) tak przynajmniej jest z dieslami,

Sonda Lambda, lub pompa paliwa. Trudno powiedzieć.

 

P.S Poszukam jeszcze w TIS to dam Ci znać jutro jak coś znajdę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano odpala za pierwszym razem, praktycznie od dotknięcia kluczyka. Czyli nie ma mowy o długim kręceniu. Spróbuje pojeździć na samym paliwie i zobaczymy. A co z tym czujnikiem wału- powinien odpalić po jego zdemontowaniu? Daj znać jak coś znajdziesz. Dzięki.

 

[ Dodano: Czw Lis 13, 2008 21:13 ]

Naprawa w ASO, po trzech godzinach diagnozowania wymieniono pompę paliwa. Zafirka chodzi jak nowa. Dzięki "Omnibs" za podpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności