Skocz do zawartości

bierze duzo oleju vectra b 2.0 dti


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy. mam problem z vectrą B 2.0dti. A mianowicie miedzy wymianami oleju muszę go dolewać co jakiś czas. W sumie wyszło mi aż 2litry dolanego oleju miedzy wymianami. wiem ze 1litr jest jeszcze dopuszczony ale 2l to już chyba przesada. proszę o pomoc, co to może być lub gdzie mogę to sprawdzić? ewentualnie naprawić mieszkam w okolicach Opola z góry dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem juz o tym wiele razy

norma GM przewiduje zuzycie do 0,7 litra na 1000 kmow

slownie tysiac kilometrow

 

jak nie gubisz go przez turbine

to nic nie zdzialasz bo tak juz jest z oplami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz. wiesz dymi mi się z turbiny dosyć, ciężko określić ile. Ale u mojego taty w golfie tdi wyraźnie tego dymu jest mniej ale dzięki bardzo. aż mi lżej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wyszło mi aż 2litry dolanego oleju miedzy wymianami.

Ja uważam że dwie setki oleju na 1000 kilometrów to normalny wynik zwłaszcza u Opla :lol:

wiesz dymi mi się z turbiny dosyć, ciężko określić ile

Jeżeli uważasz że turbina Ci puszcza olej do wydechu tzn że się kończy, ale żeby to stwierdzić to powinien wystąpić jeszcze co najmniej jeden objaw czyli spadek mocy.

Możesz sam sprawdzić wstępnie stan turbo. Wystarczy odkręcić od turbo rurę wydechową i sprawdzić ręcznie, czy jest wyczuwalny luz na wałku turbiny. Elementem który się zużywa w turbo jest m. in. ułożyskowanie wałka, co powoduje powstanie luzu, przez który olej przedostaje się do wydechu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że dwie setki oleju na 1000 kilometrów to normalny wynik zwłaszcza u Opla :wesoly:

Bogo nie Mów, że 1.7dti wcina Ci zauważalną ilośc oleju a jakby nie patrzeć to pośrednio tez silnik opla :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to każdy silnik bierze olej czy to nowe auto czy stare na pewno starsze autka będą go brały więcej. A co do ubytku oleju normalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to każdy silnik bierze olej czy to nowe auto czy stare na pewno starsze autka będą go brały więcej. A co do ubytku oleju normalka

no to bys sie zdziwil

 

ja mam ponad 200tys na blacie i podejrzewam ze byl krecony i od wymiany do wymiany doleam mniej niz pol litra

a wujaszek ma nowego paska 2.0 tdi i po tmy jak go wzial z salonu i zrobil pierwzsy kurs do polski to po przejechaniu 1000km w opolu potem kupowal olej VW zeby dolac bo mu zeszlo ponizej minimum

tlumaczenie bylo takie ze silnik na dotarciu i te sprawy - ale dzisiaj to spalanie oleju w jego silniku nie jest mniejsze

wszystko zalezy od konstrukcji silnika

 

a producent przewiduje pewne normy ktore naumylsnie zawyza zeby potem nie miec problemow z tym ze komus na 10000 spalilo 2 litry oleju

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie patrzec norma ma gorna granice

dolnej nikt nie podaje

mi tez 2,6 wcinal olej w granicach normy

a 2,5 nie bierze nic

od wymiany w kwietniu zrobilem juz 10000 mil w tym 3 razy trasa UK PL

zero dolewek :wesoly:

 

kurka musze olej zmienic :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja oprócz opelka który bierze olej mam nowego Mastera i też bierze olej w servisie mają tolerancje 0.7l na 1000 km bierze więcej a mówią że norma i nic się na to nie poradzi, próbowałem z nimi walczyć bo litr oleju kosztuje 80 zł autko kilometry stuka i co parę dni trzeba dolewać i co z tego wynika autka stare czy nowe olej pyka niestety i nic się na to nie poradzi. Z tym że auto na gwarancji to się za to nie biorą a po gwarancji będą chcieli remont silnika robić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że każdy silnik musi spalać jakies ilosci oleju, oczywiście pisząc "zauważalną" ilosc oleju chodziło mi o to, że te 1.7dti/di pala bardzo małą jego ilość, z moich obserwacji (na 3 furach z tym silnikiem) 0,2-0,5L na 15kkm, czyli można założyć, że nie spalają go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności