Skocz do zawartości

pompa ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

podjedź sobie w Krakowie na ul. Niepołomską, tam mi właśnie robią pompe i kosztuje to do 2 tys. no oczywiscie, zalezy jaka bedzie usterka. ale przeciętnie w takiej kwocie to sie zamyka. Jak coś to pisz na PW, podam Ci numer do nich i reszte namiarów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek7776 masz rację popieram twoją wypowiedź, ja w kwietniu robiłem w gdańsku pompe regeneracje w boschu i zapłaciłem 3700pln , chciałem używaną ale gość z boscha powiedział ,że jak chce to mi ją założy i to kosztuje 800pln ale nie wiadomo co to za pompa a że jak chce sie dowiedzieć to on ją musi sprawdzić i koszta rosną do 1000pln a gwarancji niema żądnej a tak dał mi dwa lata na nową, powiedział jeszcze że zazwyczaj sterownik pompy nie psuje sie bez przyczyny, ani odwrotnie u mnie był zatarty przyśpieszacz i komp sie spalił , więc pompa śmietnik,poza tym mówił ,że akurat te pompy vv44 (o ile sie nie mylę) nie są najlepsze dużo ich robią nie wiem czy to prawda ale tak mówił, fakt jest taki że teraz śmigam łącznie wydałem 4100pln z czyszczeniem wtrysków, wymianą uszczelniaczy, i obudową filtra paliwa, pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedź sobie w Krakowie na ul. Niepołomską, tam mi właśnie robią pompe i kosztuje to do 2 tys. no oczywiscie, zalezy jaka bedzie usterka. ale przeciętnie w takiej kwocie to sie zamyka. Jak coś to pisz na PW, podam Ci numer do nich i reszte namiarów

 

popieram bardzo dobry zakład a właściciel Robert "cudotwórca"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie,gdzie znajduje się sterownik od pompy wtryskowej i jak go sprawdzić, bo też mam problem z pompą. Mechanik stwierdził że pompa ,a pompa podaje na wtryskiwacze, ale nadal nie mogę odpalić.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak pompa podaje na wtryski ? leje sie jak z wiaderka ? i jak to sprawdzałeś ?

 

sterownik znajduje sie nad pompą, do niego wpinasz własnie dużą wtyczke.

sprawdź sobie czy aby czasem nie urwał sie kabel masy z tej wtyczki, bo ja po zmianie pompy nadal nie mogłem uruchomic auta, a co sie potem okazało, nie było masy, a pompa była dobra.

 

ale dzieki temu mam zrobioną pompe i sterownik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,gdzie znajduje się sterownik od pompy wtryskowej i jak go sprawdzić,

Sterownik znajduje sie na pompie! :) ta czarna wtyczka!! a sprawdza sie go Tech -2 .Lub specjalnym testerem!! Koszt testera 2tyś zł, :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scaniairiza pytasz jak sprawdziłem pompę, odkręciłem przewody od wtryskiwaczy i kręciłem rozrusznikiem , pompa podawała paliwo , ale nie tak mocno.Później wkręciłem wtryskiwacz do przewodu ,ale pompa nie przecisła paliwa i nie wiem czy to na pewno pompa siadła.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, to git.

ale tu mógł równie dobrze paśc ten elektroniczny sterownik umieszczony z góry, objaw bedzie podobny. takze tu najlepiej podpiąc pod kompa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam moim zdaniem to ta pompa tak nie bardzo działa z tego co wiem powinna tak psiknąć pod takim ciśnieniem , mam kuzyna mechanika mówił żebym przypadkiem palca nie podkładał bo mi dziurę zrobi, a do sprawdzania wtrysków to jest specjalny przyrząd pod ciśnieniem albo z pompką nalewasz ropy wkręcasz wtryskiwacz i oglądasz jak psika i czy nie leci z niego jak jest zamknięty . Tak na marginesie to może pompa ma za małe ciśnienie i dlatego z rurki leci a już niema siły żeby wtrysk otworzyć , powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności