Skocz do zawartości

Zaciski hamulcowe


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem nowym użytkownikiem tego forum i proszę o pomoc. Od razu mówię zenie zam się zbytnio na komputerach. Posiadam zafirę 1.8 i mam pytanie dotyczące zacisku hamulcowego tylnego. Otóż gdzie dostanę uszczelniacze zacisku hamulcowego a dokładnie cylinderka. Nie wiem czy to się tak nazywa ale mam nadzieję że mnie zrozumiecie :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrych sklepach, hurtowniach motoryzacyjnych, nie wiem jak jest w zafirze czy z tyłu są tarcze czy bębny, ale jeżeli bębny to masz cylinderek który rozpiera szczęki, i lepiej jest kupić cały cylinderek niż reperaturki, jeśli są tarcze to sprzedawane są komplety do zacisków hamulcowych, serwis lub dobrze wyposażone sklepy motoryzacyjne powinny mieć coś takiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zafirę 1.8 i mam pytanie dotyczące zacisku hamulcowego tylnego. Otóż gdzie dostanę uszczelniacze zacisku hamulcowego a dokładnie cylinderka.

U Ciebie w Zafirze 1,8 występują z tyłu hamulce tarczowe z zaciskami.

Domyślam się że chodzi Ci o zestaw naprawczy zacisku hamulcowego.

W jego skład jeżeli się nie mylę wchodzą: osłonki,uszczelki,tłoczki.

Tutaj jest mały tutorial co prawda na temat naprawy zacisku w

kadecie ale da Ci to jakiś pogląd na sprawę:

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=22484

A gdzie ten zestaw kupić :wesoly: W sklepie z częściami do Opla :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.... Bardzo to dziwne bo od około 3 miesięcy jeżdżę do hurtowni i NIE MAJA. A mi dokładnie chodzi o osłonę gumowa osłaniająca tłoczek wychodzący z zacisku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.... Bardzo to dziwne bo od około 3 miesięcy jeżdżę do hurtowni i NIE MAJA. A mi dokładnie chodzi o osłonę gumowa osłaniająca tłoczek wychodzący z zacisku.

Tedi,

 

Napisz jakiego rodzaju masz zaciski z tyłu bo jak do Lucas to w serwisie nie znajdziesz(sam szukałem) zestawu naprawczego ale można dobrać inne(mnie się udało). Napisz jakie masz Lucas, TRW, Bosch?

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak yb sie okazalo ze rzeczywiscie nie maja to - zacisk w reke i przmierzasz po kolei

ja zdaje sie z poloneza dopaswalem caly zestaw naprawczy - srednica tloczka jest taka sama o ile dobrze pamietam (tylko nie pamietam ktory tam byl typ zaciskow) i to pasuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Witam.Jeśli coś się dzieje z zaciskiem to reaguj natychmiast.Zacięcie się zacisku może spowodować przegrzanie łożyska i wtedy do wymiany cała piasta.Ja kupiłem zaciski używki i jadę bez problemów.Trzeba tylko wiedzieć jaki model zacisku jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności