Skocz do zawartości

szarpie, nie reaguje na pedał gazu i faluje po włączeniu ...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kłopot ....

 

... moja Omesia 1997 r., 2.5 TD szarpie, nie reaguje na pedał gazu i faluje na wolnych obrotach po włączeniu dmuchawy :wino: ...

 

... problem się pojawia od dłuższego czasu, raz jest raz go nie ma ale ... więcej czasu jest ...

komputer pokazuje czujnik pedału gazu ... gdy go podmieniłem nic się nie zmieniło ... myślałem, że to nastawnik dawki i ... podmianka tez nic nie dała ...

 

... ręce już mi opadają nie wiem co to może być ... przerobiłem już wszystkich mechaników w swoim mieście i ... efekt MARNY - bez zmian - oprócz zmian w moim portfelu :drunk: ...

 

... sytuacja jest dziwna bo ... jak ma złe dni to zaczyna normalnie ciągnąć np. po przejechaniu garba lub gdy samochód skręca, tak jakby coś nie łączyło ... ale niestety przebłyski są chwilowe i jak pociągnie to po chwili znowu przestaje ciągnąć ...

 

... myślę już o wymianie całej pompy ale ... jest to tak kosztowan imprezka, że serce mnie boli :wino: i wolałbym tego uniknąć, a po za tym nikt chyba nie wie czy pomoże :wino: ...

 

PODPOWIEDŹCIE COŚ http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif?:drunk:?:drunk:?:drunk:?:drunk:?:drunk:?:drunk:?:lol:?:drunk:?:drunk:?:drunk::wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są bardzo proste silniki. Sęk w tym, że trzeba je diagnozować według schematu. Szarpanie jest dosyć powszechne i wynika z pojedynczych lub powiązanych ze sobą czynników. Co roku trzeba poświęcić 2 dni i przeczyścić parę rzeczy i nie będzie takich numerów.

To co wstępnie należy zrobić:

1. sczytać błędy "spinaczem"

2. Jeżeli jest to błąd 34 i 95 zwykle jest to przestawiacz kąta wtrysku lub wtrysk sterujący. Niekoniecznie są uszkodzone.

3. Wyeliminować opcję że jest to zwarcie (m.in. w komorze silnika)

4. ....Nie masz pewnie do tego narzędzi, więc nie będę dalej mieszał, skoro nie wspomniałeś, czy masz jakieś błedy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności