Skocz do zawartości

problem z silnikiem cdti


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

nie odbieraj tego jak arogancje ale wpisz w wyszukiwarke na forum ERG i poczytaj o tym, to jest zawór, który filtruje spaliny, żeby miały mniej toksycznych związkó w sobie i w nim osadza sie nagar ze spalanego paliwa, który powoduje "czkanie" - prościej wytłumaczyc się tego nie da, jeśli chcesz więcej to szukaj. Odstawiłem samochód do znajomego mechanika na godzine, wyjął, wyczyścił, trwało to godzine ze wszystkim ale od razu nie zaczął :P zapłaciłem 30 zł i mam spokój, a co do kontrolki u mojego ojca w astrze g nie świeciła się kontrolka a i tak zawór był do czyszczenia, u mnie świeciła dlatego że zawó był już troche zapieczony, kto wie, może to jego wina

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest zawór, który filtruje spaliny, żeby miały mniej toksycznych związkó w

A to ciekawostkę napisałeś :P .

EGR to zawór który wpuszcza (nie filtruje) do komór spalania część spalin.

Nic nie filtruje.

Taki wymysł ekologów który tylko utrudnia życie posiadaczom tego ustrojstwa.

Od filtrowania (a raczej oczyszczania) czy jak to nazwać to jest katalizator.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry wpuszcza pewną częśc spalin, nie chodziło mi o to, że on sam w sobie ma jakiś filtr w środku, tylko przez niego przechodzą te spaliny dalej, źle to określiłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

nie wiem, pomoże jeśli coś jest nie tak z silnikiem, ja bym poczekał kilka dni, pocisnłą troche do 3000-3500 na każdym biegu i jeśli byłoby ok to ni bym z tym nie robił :wink: zależy też czym jeździłeś wcześniej i do czego jesteś przyzwyczajony ;)

Jak silnik można przyzwyczaić do spokojnej jazdy, tak żeby potem nie miał "ochoty" wkręcać się do 4000 obr/min??? Jeśli masz jakiś sposób na to, to zamieść oddzielny temat. Wiele osób będzie wdzięcznych, bo pewnie mniej przez to pali...

Czego się Ty kolego naczytałeś, czy najadłeś...??? To jest jakaś paranoja, co piszesz...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wild_elk napisał/a:

nie wiem, pomoże jeśli coś jest nie tak z silnikiem, ja bym poczekał kilka dni, pocisnłą troche do 3000-3500 na każdym biegu i jeśli byłoby ok to ni bym z tym nie robił :wink: zależy też czym jeździłeś wcześniej i do czego jesteś przyzwyczajony ;)

 

 

Jak silnik można przyzwyczaić do spokojnej jazdy, tak żeby potem nie miał "ochoty" wkręcać się do 4000 obr/min??? Jeśli masz jakiś sposób na to, to zamieść oddzielny temat. Wiele osób będzie wdzięcznych, bo pewnie mniej przez to pali...

Czego się Ty kolego naczytałeś, czy najadłeś...??? To jest jakaś paranoja, co piszesz...

to się nazywa komputer adaptacyjny...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość wild_elk

Jak silnik można przyzwyczaić do spokojnej jazdy, tak żeby potem nie miał "ochoty" wkręcać się do 4000 obr/min??? Jeśli masz jakiś sposób na to, to zamieść oddzielny temat. Wiele osób będzie wdzięcznych, bo pewnie mniej przez to pali...

Czego się Ty kolego naczytałeś, czy najadłeś...:beer: To jest jakaś paranoja, co piszesz...

piękny post na start i sorry ale jest jedno stare i mądre powiedzenie - jak masz powiedzieć coś głupiego to lepiej nie mów nic :?: tak jak pisał kolega wyżej - komputer adapracyjny , apadtacja - przystosowywanie się do pewnych warunków, jeśli chodzi o silnik to chyba logiczne, że do warunków eksploatacji - katowanie, zamulanie, normalna jazda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź kolego u mechanika działanie przepływomierza. Po prostu trzeba samochodzik zawieść do dobrego serwisu i przeprowadzić procedurę diagnostyczna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności