Skocz do zawartości

Zgrzyty w zawieszeniu przednim


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio odkryłem, że przy przejazdach przez śpiących (progi zwalniające) w przednim prawym zawieszeniu są jakieś zgrzyty, objawia się to jakby jakiś plastik obcierał o ... koło, element ruchomy....

Przy jeździe po drodze i mniejszych dołkach nic nie słychać, jedynie większych skokach zawieszenia. Nadmieniam że prędkość przy przejazdach nie jest większa niż 20-30 km/h.

Czy to może być element zawieszenia? Jakaś guma w stabilizatorze czy raczej jakiś element osłony?

Pogoda nie skłania mnie do zaglądania na tą chwilę pod samochód. Może ktoś spotkał się z takim problemem.

Dzięki wielkie za wszelkie sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo. Nie wiem do tej pory co może być. WYmieniłem już sworznie i łączniki stabilizatorów i końcówki drążka i nadal nic sie nie zmieniło. Ja podejżewam że to może być amortyzator.

Ale ciekawy temat jak dla mnie. Będę podglądał odpowiedzi.

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=22744

Zobacz ale nie miałem ciekawych propozycji.

Pozdrawiam.

 

 

Czy o tą gumę na stabilizatorze to jakaś podpowiedź.?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeważnie to łącznik stabilizatora, najczęściej to się sypie. Trzeba jechać na szarpaki które są na stacji diagnostycznej, zapłacisz 10-20zł przejrzą, przetrzepią zawieszonko i będzie wszystko jasne ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. polecam to co raffi. wizytę na stacji ja zaplaciłem 20 zl.u mnie poszły i gumy na stabilizatorze i łaczniki stabilizatorów. poza tym u mnie opony 205/65 R15 tez okazały sie trochę za szerokie i przycierały o nadkola plastikowe pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej zafirce jest to samo, po wymianie łącznika nic się nie zmieniło. Spróbuję jeszcze z tą gumą stabilizatora o którj pisał Zafirek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blendi

Czy wymieniłeś te gumy.

Czy coś pomogło.

Bo jak pomogło to też mam chęć wymiecić.

Pozdrawiam.

 

[ Dodano: Wto Gru 16, 2008 08:25 ]

Byłem wczoraj na przeglądzie. Zapytałem sie o te zgrzyty i diagnosta powiedziałe, że to gumy stabilizatora. Nie było luzu więc są dobre ale od nich szedł ten zgrzyt. Powiedział że mi nasmaruje te miejsca i powinno na jakiś czas zniknąć.

Po nasmarowaniu znikło te zgrzytanie więc jak ktoś ma podobne problemy to polecam.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

U mnie było podobnie.Zawieszenie ok.Szarpaki na przeglądzie nic nie wykazały.Ale były stuki przy przejeżdzaniu przez progi lub po kostce.Sprawa wyszła na jaw podczas bujania auta na boki trzymając za reling.Były to obie gumy na drążku stabilizatora.Łączniki były całe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności