Skocz do zawartości

Światełko wstecznego biegu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

moze mi ktos udzielic pomocy, kupilem uzywanego 9 letniego opla tigre 1.6 16v, jestem bardzo z niego zadowolony lecz nurtuje mnie jedna rzecz, moze sie wyraze trroche nie jasno i prostacko za co przepraszam ale jestem laikiem jest to moje pierwsze autko widac juz poprzedni wlascicie chyba mial jakies patenty w glowie cos porobil nawet niewiem co to jest, ale jest jedna rzecz ktora mnie martwi a mianowicie, jesli zostawie zgaszony tzn wylaczony samochod na biegu wstecznym to nawet jak wyjde z auta powylaczam wszystkie swiatla i zamkne autko to i tak swieca te cholerne dwa swiatelka wstecznego:(, czy to jest normallne ze tak po wylaczeniu auta zeby swiecily te zarowki z tylu od biegu wsteczngo?;), prosze pomozcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywitania i ortografia nie są twoją mocną stroną.

 

Masz zdrowo namieszane w elektryce więc szukaj bezpieczników i sprawdzaj kabelki.

Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki świata ze wstecznego nie mogą świecić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz jechać do dobrego elektryka, poprzedni właściciel coś namieszał, możliwe, że po przekręceniu stacyjki prąd nie dochodził do włącznika wstecznego w skrzyni biegów i gość podpiął prąd np.prosto z akumulatora i wtedy taki efekt jak masz teraz. jedź do elektryka pomierzy, posprawdza i naprawi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jescze istnieje taka mozliwosc jak zamontowanie przełączniczka za bezpiecznikiem i gdy wyjde z auta to ten bezpieczniczek bede wylaczal, ale to jest idiotyzm troche (jakies przełaczniczki porazka) kumpel moj powiedzial mi ze gdybym mial schemat instalacji elektrycznej to sam bym sobie sprawdzil bo moze byc masa z czego innego wzieta

hmmm w sumie to niewiem o co w tym chodzi ale moze to jest to???, jak mysliicie???

 

[ Dodano: Pon Lis 24, 2008 17:04 ]

http://www.wgraj.net/img.php?mode=full&file=-1 to ktory to jest bezpiecznik od tego wstecznego??, bo boje sie wyciagac inne bo jescze cos innego zepsuje:DD:

 

[ Dodano: Pon Lis 24, 2008 17:24 ]

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam - wydaje mi sie ze to bezpiecznik nr 18 . Poniżej podaje link do pliku pdf (spakowany w rarze około 400kb) w którym masz wyjaśnione wszystkie bezpieczniki w skrzynce :wink:

 

 

 

bezpieczniki.rar

 

 

:wink:

 

POzdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a mnie się wogóle nie świeci wsteczny ale wiem co jest grane, u mnie nawalił czujnik od wstecznego wkręcany do skrzyni

 

już raz go wykręciłem i wyczyściłem i chwile działało ale znów przestał działać, a ze dostęp tam jest lekko mówiąc niefajny to się pomęczę

 

i muszę się zmobilizować bo przez głupotę możne mi ktoś zrobić z d*** tunel :roll:

 

a co do Twojego problemu to łady spec z poprzedniego właściciela, popatrz pierwsze wogóle czy przy Twoim czujniku nie jest coś kombinowane, jakieś kabelki na skróty czy coś :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

gynox to nie bezpiecznik, bo gdyby bezpiecznik nie działaa(spalony) to wogole by sie nie swieciło nie uwarzasz:>?? a może mógłby ktoś zamieścić cały schemat dotyczacy światła wstecznego???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale prosiłeś o schemat bezpieczników i pytałeś który odpowiada za wsteczny bieg więc dałem co chciałeś :( . No bezpiecznik napewno to nie jest, coś siedzi w instalacji, najlepiej elektryk, chyba że sam pokombinujesz, jak znajde jakiś schemat to podrzuce, pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności