Skocz do zawartości

kody


Gość nowy72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,dziś zaczytałem na spinacz błędy w swej omesi 97r. 2,0 16v , a wyszły takie:

0340-czujnik położenia wałków rozrządu

0100-przepływomierz

0335- czujnik wału

0351,0352-za niskie napięcie elektr.regulatora wyprzedzenia kąta na 1+4,2+3 cylinder.

Moje pytane brzmi czy to może być cewka ? Kumpel mi podpowiedział. I jeszcze mam drugie pytanko czy jeżeli to cewka to może być przyczyną , że są pozostałe błędy ;) Prosze o wszelkie info . Pozdro ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik w oplu nie ma zbytnio dużo mocy obliczeniowej i nie jest w stanie w większości przypadków, jednoznacznie wskazać który czujnik padł. Dlatego najczęściej pokazują się dwa błędy: od wału i wałka rozrządu. Jeżeli silnik pracuje w miarę stabilnie a zgłaszane są błędy, to prawdopodobnie sygnał z wałka rozrządu jest nieprawidłowy. Choć wystarczy, że braknie jednego impulsu z wału a liczniki wewnętrzne sterownika naliczą więcej impulsów z wałka rozrządu (na jeden obrót wału) to silnik na chwilkę się przytknie, ale będzie dalej pracował, Niestety zgłosi błędy z dwóch czujników. Komputer nie jest w stanie wtedy określić czy czujnik z wału zgubił jeden impuls czy czujnik wałka rozrządu naliczył więcej impulsów. Natomiast jak padnie czujnik z wału to silnik na pewno nie zapali. Dlatego proponuję wyczyścić wszystkie styki w czujnikach (jak są stare) i w dwóch wtyczkach a później jak nic się nie zmieni zacząć od wymiany czujnika wałka rozrządu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew . Nadmienie tylko , że objawy mam takie , że jadąc zaczyna szarpać , obrotek góra , dół i zapala się ikona silnika , ale jechać dalej mogę. Dopiero jak lekko przychamuje np: dojeżdżając doświateł gaśnie. Odpalić odrazu mogę czy ciepły czy gorący. Wczśniej przed tymi objawami gasł tylko na postoju na biegu jałowym. Z czujnikiem wałków rozrządu całkiem niedawno walczyłem. Był dobry zamiennik i orginał kupywany IC , sprawdzane okablowanie , wtyczka i góra czujniki wytrzymywały 1,5 m-ca. Dopiero jakieś 3miechy miałem spokoju i odnowa walka ;) . Zastanawiają mnie też inne błędy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepywka to osobny kod

wiec moze tez dodatkowo wariowac

wlasnie dlawienie przerywanie i gasniecie

 

0100 sam przerabialem

objawy podobne

 

ale ten blad wystepuje jako drugi wiec najpierw pierwszy na tapete

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fenkju :twisted::?:

 

[ Dodano: Pon Lis 24, 2008 12:58 ]

Witam kolego GAWLAK. Dziś spsikałem kostki od czujnika rozrządu i przepływki prparatem konserwującym CLEAN TRONIC f. VALVOLINE. Od czujnika wału nie bo nie miałem dojścia :drunk: . Zobaczymy co będzie :) Wrazie czego wymiana czujnika rozrządu tylko najpierw komp. dla potwierdzenia. Mam jeszcze jedno pytanko , mianowicie dziś zrobiłem test z przepływką. Na zapalonym silniku odłaczyłem przepływke , a silnik dalej chodził :drunk: I tu moje pytanie - To znaczy , że przepływka padnięta ??? Po odłączeniu silnik nie powinien zgasnąć :beer: A co do przepływki to w IC mają HANSA PRINSA ( wiem , że to zamiennik , ale nowy ) będzie dobry :beer:

 

[ Dodano: Wto Lis 25, 2008 13:57 ]

Więc tak dziś byłem na kompie i wykazało czujnik rozrządu i przepływka. Zostało wykasowane . Pojeżdże , potestuje zobaczymy może tylko kostki zaśniedziały. Jeżeli nie to wymiana :drunk: .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności