Skocz do zawartości

Montaż ESP


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno zakupiłem nową zafirę i samochód miał mieć według sprzedawcy z salonu system ESP.

Jak się okazało nie ma bo ktoś czegoś zapomniał albo o czymś nie wiedział. Efekt jest taki, że zapłaciłem za coś czego nie mam.

 

Sprzedawca zaproponował, że zamontuje mi jakieś inne rzeczy typu xenony albo coś w cenie esp albo :( wymontują z zafiry salonowej cały system ESP i wstawią go do mojego auta.

 

Druga opcja bardziej by mi pasowała gdyby nie świadomość, że samochód nie miał tego systemu fabrycznie a dołożono to w warsztacie. Prawdę mówiąc trochę mam cykora przed takimi przekładkami bo nie jest to wymiana opon tylko poważna ingerencja w elektronikę, z którą to różnie bywa. Co dalej ósma klaso? Braś esp czy wyciągnąć od sprzedawcy jakieś inne rzeczy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego do samochodu z wmontowanym systemem ESP też go ktoś tam musi zamontować ,według mnie dostał ci się dobry dealer samochodów skoro ci o tym powiedział, mogli to zrobić bez twojej wiedzy i byś był zadowolony. Wydaje mi się że jeśli się zdecydujesz będzie to wpisane w książkę serwisową a co za tym idzie problem ze sprzedażą, jeśli natrafi się kupiec który będzie myślał podobnie jak ty co do działania jak będzie to dobrze zmontowane będzie działał tak jak fabryczny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego do samochodu z wmontowanym systemem ESP też go ktoś tam musi zamontować ,według mnie dostał ci się dobry dealer samochodów skoro ci o tym powiedział, mogli to zrobić bez twojej wiedzy i byś był zadowolony. Wydaje mi się że jeśli się zdecydujesz będzie to wpisane w książkę serwisową a co za tym idzie problem ze sprzedażą, jeśli natrafi się kupiec który będzie myślał podobnie jak ty co do działania jak będzie to dobrze zmontowane będzie działał tak jak fabryczny

Między fabryczną instalacją a instalacją montowaną w serwisie będzie taka różnica, że zostanie zamontowany u mnie system wyciągnięty z innego pojazdu. Okablowanie, hydraulika, czujniki i cały osprzęt ma zostać wyjęty z innej Zafiry i wstawiony do mnie. Pytanie na ile mój konkretny egzemplarz został fabrycznie przystosowany do montażu takiej instalacji.

 

Jeśli będzie to dobrze zamontowane to oczywiście nie będzie problemu ale jeśli podczas montażu fachowcy natrafią na problem i postanowią go obejść własnymi sposobami to jest szansa, że na długi czas stanę się częstym gościem w serwisie a w najgorszym wypadku coś się zblokuje podczas szybkiej jazdy.

 

Co do dealera to akurat gdybym sam nie znalazł braku w wyposażeniu to pewnie sprzedawca by o tym nawet nie wiedział. O taki ze mnie upierdliwy klient, że lubię dostać to za co zapłaciłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamowiles auto z ESP to takie powinni Ci podstawic

mozna zamontowac poza fabryka

ale szczerze ja bym na to nie poszedl

wlasnie z powodow jakie napisales

wiekszosc z nas ,ludzi na forum ,wie jakie sa mozliwosci pracownikow ASO

 

 

ja bym zarzadal wymiany auta na takie jakie zamowilem

jak nie to zwrot kasy i kupuje auto gdzie indziej

salonow opla w 3miescie jest kilka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności