Skocz do zawartości

hałas z przednich kół jakby klocki


Gość wild_elk

Rekomendowane odpowiedzi

witam

od kilku dni kiedy rano wsiadam do samochodu i ruszam to kilka pierwszych hamowań odbywa się z dźwiękami jakby kończyły się klocki, odgłos jest taki jak czasami po myciu samochodu tarcze zaatakuje rdzawy nalot i później po ruszeniu i hamowaniu lekkim słychać tarcie, tylko że to moje tarcie po kilku hamowaniach ustaje, tak jakby hamulce sie lekko rozgrzały i ok, więc jeśli ustaje to raczej można wykluczyc sprawę kończących się klocków prawda ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a patrzyles na klocki w jakim sa stanie ??

na odleglosc nikt Ci nie powie jak wygladaja

 

a co do tarcia to czesto jakosc klockow tez za to odpowiada

kupisz tanie zamienniki i tak sie dzieje nawet na nowym zestawie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawlak, sam się o tym przekonałem, zmieniając klocki kupiłem pierwszy z brzegu tani zamiennik nieznanej firmy i dopóki hamulce sie nie rozgrzeją przy hamowaniu jest taki właśnie odgłos jakby kończyły sie klocki, a najsmutniejsze jest to, że auto hamuje zauważalnie słabiej, niż na starych prawie granicznie zużytych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wymianie kół patrzyłem na klocki oraz tarcze i klocki jeszcze troche życia mają przed sobą, jeszcze z rok sie pojeździ na nich, a samochód hamuje dobrze, klocki sa oryginalne GM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozebrac

przeczyscic

moze jest sporo syfu

 

niestety prawda jest taka ze GM czyli opel sprzedaje dwa rodzaje klockow

sa tansze i drozsze

te tansze niestety sa do bani

raz takie kupilem i podziekowalem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawlak dzięki i mam pytanie nie wiesz może czy te klocki są tylko firmowane logo GM/Opel czy jest jakaś firma która je dostarcza, pytam dlatego ze chciałbym znać i kupic te lepsze niż robić sobie później problem z jakimś badziewiem, albo może inaczej opłaca się kupic oryginał GM/Opel czy lepiej wybrac inną markę, jakiś zamiennik, który może byc porównywalny w skuteczności działania ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba zestawy sa do dostania w ASO

roznia sie cena i numerem czesci

i oba maja oznaczenia GMa

 

p.s. nie musisz kupowas GMa

na rynku jest sporo dobrych zamiennikow

i firm ktre w tym sie specjalizuja

opel tez bierze czesci od podwykonawcow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie, że klocki np. w Corsie C trzymają się na 3 "blaszkach" do jarzma zacisku, często przy dziurach te blaszki potrafią się wyłamać lub pęknąć co objawia się metalicznym dzwonieniem (klocek stuka o zacisk) przy przejeżdżaniu przez dziury etc. Zwykle słychać to tylko przy otwartej szybie kierowcy,pasażera.

 

Bardzo łatwo to sprawdzić, należy odkręcić koło i zobaczyć czy klocek da się poruszyć w zacisku, jak się rusza to mamy przyczynę dzwonienia, przerabiałem to już u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności