Skocz do zawartości

Zawieszenie astra F


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie - mam zamiar zmienic zawieszenie w astrze. Co mnie w niej denerwuje to to, ze jest miekka i mam wrazenie braku czucia panowania nad samochodem. Nie chce zakladac supertwardego i o krotkim skoku zawieszenia bo sie nie sprawdzi na polskich drogach. Chce tez zmienic kolka z 14 na 15, lub nawet 16. Czy mozecie mi polecic taki zestaw (amory + sprezyny + kolka + cos o czym zapomnialem)?

 

Dzieki z gory,

 

MCC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo wysoko i miekko

albo nisko i twardo

nie spotkalem sie z twardym wysokim zawieszeniem

nie wiem ile masz nalatane i w jakim stanie sa amorki

moze juz nadszedl czas na ich wymiane

one tez sie zuzywaja :wesoly:

 

a co do felg to sa juz tematy na forum

jakie paramerty dobrac itd itp

to samo opony jak dobrac do wiekszych felg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladam, ze zmieniam calosc. I wlasnie tu jest wic - czesto to co oddzielnie jest git razem jest do ...

 

Nie zgodze sie z Toba - jechales kiedys Foresterem? Jest dlugi skok? Jest. Jest sztywny? Jest. A prowadzi sie na lukach jak marzenie - w porownaniu z drugim autkiem w rodzinie (ktore uwazam za twarde i sietnie je czuje) jest twardy, a przy tym opelek o ktory tu mi sie rozchodzi to guma.

 

Moze progresywne sprezyny + gazowe a®mory wprowadza ten woz na dobra sciezke + do tego np. 15" (16" moze dac za niski profil - a moja zona, ktora jest glownym uzytkownikiem asterki - na krawezniki potrafi wpasc a nie wjechac) felgi z odpowiednimi oponami?

 

Pls help.

MCC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... kadett E, Vectra A, astra F (standardowe podstawowe wersje) i przy szybko pokonywanym zakręcie zawsze wrażenie "tapczanu na kołach" Ale powiem tak, jeśli opony i zawieszenie jest O.K., to mimo uczucia, że zaraz przerysujemy lusterkiem po asfalcie, auto zostaje na obranym kursie i można sie do tego przyzwyczaić.... choć porównywalne autka z nienawidzonej i konkurencyjnej grupy VW po zakrętach latają dużo pewniej. :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie porownuj forestera do opla

ma inna charakterystyke zawieszenia

w sumie caly uklad jezdny ma z imprezy

wiec nie ta liga

mialem okazje jezdzic forysiem i scoobym tez :wesoly:

 

jestesmy na forum opla i o tym pisze w odpowiedziach na pytania

 

widze dla Ciebie jedna opcje

zawieszenie od wersji sport

20 mm nizej

i troche twardsze od normalnego

a fele to lepiej sobie daruj

skoro Zonka lubi jazde agresywna po kraweznikach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze dla Ciebie jedna opcje

zawieszenie od wersji sport

20 mm nizej

i troche twardsze od normalnego

a fele to lepiej sobie daruj

skoro Zonka lubi jazde agresywna po kraweznikach

Jakies firmy? Jakies sprezyny, jakie amory? Czy po obnizeniu o 20mm uda sie wlozyc stad 15" opisane w ksiazce serwisowej (bodajze 195*55*15)? Nie bedzie ograniczenia promienia skretu lub co gorsza jakichs dobic?

 

Pzw,

MCC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawieszenie od sporta dostaniesz w ASO opla

nie wiem kto jest jego producentem

mozesz poszukac irmschera

ale ono obniza juz o 30mm

 

na rynku jest duzo firm ktore robia zawieszenia

zasada najwazniejsza

nie kupuje sie najtanszego :wesoly:

 

tasioood corsy do astry raczej nie podejdzie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem irmscher, wyglada fajnie i do tego nawet na wieksze (16") kolka ma homologacje. Jedyna wada to cena takiego zestawu :wesoly:

 

Pzw,

MCC

 

[ Dodano: Pią Lis 28, 2008 15:24 ]

Co sadzicie o amorach Kayaba excel-g i ultra-sr? Oplaca sie zainwestowac w ultry?

 

Do tego sprezyny Eibach -30/-30mm. - jak to widzicie?

 

Pzw,

MCC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności