Skocz do zawartości

Jak zamonotwać neony :) ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie! Przykładam sie do montażu neonu we wnętrzu samochodu. Od kompa zostaly mi 4 neony :D różno kolorowe i fajnie było by to wykorzystać w aucie. Z tego co wiem to neony sa na 12V. I teraz zastanawiam sie nad jednym zeby podlaczyc do kompa jset jeszcze takie male plastikowe pudelko a na nim napisane jset tak: Output Voltage

620 V (DC/AC) Input voltage 12V (DC) power consumation 8.88 Watt. No i teraz skad

najlepiej pociagnac do tego napiecie? Moze z zapalniczki samochodowej? Oraz jak to podlaczyc? przez to plastikowe pudeleczko czy tak bezposrednio podlaczyc neon pod napiecie???A moze jakis bezpiecznik wystarczy?

Neony sa firmy Revoltec. Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi. Z gory prosze o jasne objasnienia, bo jestem ciemny w tym temacie.

 

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj gynox, heh ciekawy temat, sam jestem laikiem ale mam taka jak ty tigre tylko niebieski metalik:), apropo jak juz zamontujesz te neony to daj tytaj na forum jakas focie jak to bedzie wygladalo:). z gory serdeczne thx:)

 

[ Dodano: Pią Lis 28, 2008 11:23 ]

a wydaje mi sie ze to pudełeczko to jest taka przetwornica prądu, ktora zamienia 12V w 620V (hmm to tak jak transformator czy cos) i bez tego pudełeczka nie podłączysz neonu. to podobnie jak z zasileniem takiej rurowatej lampy jarzeniówki samo podłączenie jej bezpośrednio do pradu nic nie da bo tam w tej lampie są grzałki ktore włącza i wyłacza starter po czym grzałki podgrzewaja gaz i lampa zaczyna świecic. CZY COŚ TAKIEGO

 

 

ps. nie śmiejcie sie bo to naprawde dużo jak na moją wiedze na temat elektryki :D:P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Wiec podlaczylem je bez najmniejszego problemu. Mozna podlaczyc bezproblemowo neony od kompa do autka :D. A ta przetwornica ktora jest w zestawie jak najbarzdiej odpowiada. JA akurat wrzucilem sobie dwa neony do bagaznika zeby jasniej mi swiecilo bo standardowa zarowka to jedynie razi :P Pociagnalem wlasnie od niej prad 8) i wszystko chodzi. Pozdrawiam

 

p.s foty dam niebawem calego autka :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Generalnie neony sobie wrzuciłem na przód czyli pod nogi sobie i pasażerowi :wink: .A w bagażniku zamontowałem je elegancko na sam wprost jak sie patrzy, czyli tylna czesc kanapy pasażerów :?. Prześle foty jak mi aparat cyfrowy z serwisu oddadza ,:wink: a telefonem nie robie bo to bez sensu - jak bedziesz mial jakies problemy pisz :wino: Pomoge pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja wymontowałem tą żaróweczke na 12v ktora tam oswietla bagaznik i zamiast jej podpiolem szeregowo 3 niebieskie diody ze zapalniczek efekt w nocy wprost zadawalajacy, a co na dodatek t w tylniej kanapie w opieradle jest taki otwor, hmm w spumie nie wiem poco on jest ale jest i przez ten otwor wpada niebieskie swiatlo z diod ktore plynie miedzy siedzeniami przednimi i sprzodu na radiu i na pokretłach od klimy i wiatraka mam cale niebieskie, no wrecz boskie, szkoda ze tylko swieci wtedy jak bagaznik otworze:DD:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności