Skocz do zawartości

Coś hałasuje przy ruszaniu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :wesoly: . Od pewnego czasu mam mały problem z Zafirą. Otóż przy ruszaniu słychać bardzo dziwny, metaliczny dźwięk. Przy wyższych prędkościach problem zanika Na pewno nie jest to coś ze sprzęgłem. Proszę o pomoc bo trochę mnie to irytuje DZięX

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam powodów może być wiele , od błahych czyli przygięta blacha osłona zacisku w kole przednim (sam to miałem zgrzyt i pisk), jeszcze miałem coś takiego na przednim wzmocnieniu jest puszczony wąż od klimy i on zapięty jest w klamrę metalową i ona sie urwała i na wolnych obrotach dawała dziwny metaliczny dźwięk, po trzecie na skręconych kołach czy na prostych bo na skręconych to może być przegub, no albo łożysko piasty, tylko to też czasem słychać przy wysokich prędkościach w zależności jak mocno jest rozwalone, no musisz popatrzeć kolego bo czasem jest to pierdółka i spoko a czasem coś poważniejszego także powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dziękuję za poradę , ale wszystko przerzuciłem i sprawdziłem dokładnie ale niestety nie znalazłem przyczyny Teraz przyszła mi na myśl ,, poduszka olejowa '' ponoś przy ruszaniu to właśnie ustrojstwo hałasuje. :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam.

Może byc tak jak myślisz przyjacielu - jedna z czterech poduszek od zawieszenia silnika. Pododnie miałem u siebie ,dobatkowo miałem jescze szarpnięcie silnikiem. Po dokładnych oględzinach zauważyłem oberwane dwie poduszki (przednia na wzmocnieniu czołowym pod chłodnicami oraz tylnia w okolicach maglownicy ,której wymiana przysporzyła troszkie więcej problemów).Jeżeli szukałbyś dwóch pozostałych poduszek to są bo bokach silnika jedna z nich pod filtrem powietrza ,a druga na przeciwnym nadkolu.

Powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki za podpowiedz :-( Mam jeszcze pytanko.... z jakimi kosztami muszę się liczyć i czy mogę poczekać z naprawą jakiś czas ? Zauważyłem ostatnio, ze problem (hałas) się nasila niestety

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam. Moim zdaniem to jest przegub zewnętrzny z jednej strony.Trochę dziwne ale kiedyś wystarczyło uzupełnić smar pod gumą i jak ręką odjął.Sprawdż gumy czy są szczelne i czy nie rzuca smarem po feldze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W mojej zafce zawsze słychać jakby wycie przy puszczaniu sprzęgła kiedy ruszam a obroty silnika są trochę zwiększone (np pod górę). Jeżdżę tak już od dłuższego czasu i zauważyłem, że wycie jest częstsze i mocniejsze niż na początku. Co to może być? Sprzęgło czy skrzynia (która grzechocze na jałowym)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. W mojej zafirce po wymianie tarczy i klocków hamulcowych z przodu słychać tarcie w prawym kole przy ruszaniu lub powolnym toczeniu się auta. Dodam, że przed wymianą tarcz i klocków nie było tego słychać. Ostatnio wybrałam się moją zafirką w podróż, przejechałam jakieś 400km, koło sprawdzałam i nie było gorące. Mechanik powiedział mi, że te samochody (tzn. ople) tak mają, że tak pracuje w nich sprzęgło :-( Nie znam się na tym, ale wydaje mi się to trochę dziwne. Myśle, że wszystko powinno pracować cicho. Co Wy na to? Dziękuję za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mi też tak grzechotało....na wolnych obrotach jak był zimny to było słychać od czasu do czasu takie głuche stuki i szarpanie, na wyższych obrotach przestawało, jak był ciepły to rzadko, ale czasem tak. Fajnie grzechotało na pół sprzęgle...biegi wchodziły ok, sprzęgło łapało od połowy...wszystko ok, za wyjątkiem tego grzechotania...po rozebraniu okazało się że to koło dwumasowe ...Po wymianie ( razem ze sprzęgłem) jest cichutko, sprzęgła też nie słychać...zatem jeśli macie takie objawy, czego wam nie życzę, to rozsypuje się koło dwumasowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności