Skocz do zawartości

Ściemniacz wnętrza.


Gość t0mall

Rekomendowane odpowiedzi

Gość martinek

Dzięki TOMAL zaraz wyjdę i sprawdzę bo oświetlenie mam na pewno na maksa w prawo więc jak zadziała to będzie to tylko u nas -15 i poczekam jeszcze trochę choć korci żeby iść w pidżamie. Jeszcze jedno :

Czy jak otwieram te rozsuwane tylne drzwi to światło też powinno się zapalać? U mnie jak ściemniacz działał to chyba w jednych drzwiach działał a w drugich nie ale kontrolka od zamkniętych drzwi gaśnie. Czy od ściemniacza jest jakiś inny czujnik ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Czy jak otwieram te rozsuwane tylne drzwi to światło też powinno się zapalać?

Światło zapala się przy otwarciu każdych drzwi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość zibi_75

witam

mam od nie dawna taki sam problem

a więc sterowanie czasem świecenia jest pod włącznikiem swiateł mijania im bardziej w prawo tym dłużej świeci i tak ładnie działało a od niedawna swieci się 10 minut a potem gaśnie

nic nie grzebałem wie mam dylemat co sie mogło stac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pokrętło jest od regulacji intensywności świecenia podświetlenia zegarów i wyświetlacza, a w skrajnej pozycji zapalasz światła w zamkniętym samochodzie. Może jest właśnie w tej pozycji i światła gasną dopiero po tym czasie co podałeś. ( uruchamia się wtedy układ zabezpieczający akumulator przed rozładowaniem)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwikłałem zagadkę oświetlenia kabiny w moim aucie. Powodem nie włączania się oświetlenia przy otwieraniu drzwi była bardzo prozaiczna rzecz. Okazało się ,że dwa klosze lampek nad kierowcą spełniają też funkcje włączników oświetlenia. Po ich wduszeniu oświetlenie nie gaśnie do czasu gdy zaczyna działać zabezpieczenie

Podsumowanie STRUS_TM

1. Oświetlenie włącza się po otwarciu drzwi i klapy "bagażnika". Gaśnie samo po ok.7 min

2. Włączanie i regulacja natężenia światła-w pokrętle pod włącznikiem świateł

3. Wyłączanie światła po otwarciu drzwi-wyłącznikiem na podsufitce

4. Wciśnięcie światła nad kierowcą i pasażerem-oświetlenie punktowe

5. Dodatkowe lampki z włącznikami nad fotelami pasażerów w ostatnim rzędzie.

 

Dzieki STRUS_TM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość STRUS_TM

Cześć! Może trochę podsumowania.Oświetlenie włącza się po otwarciu drzwi i klapy "bagażnika".Gaśnie samo po ok.7 min. Włączanie i regulacja natężenia światła-w pokrętle pod włącznikiem świateł. Wyłączanie światła po otwarciu drzwi-wyłącznikiem na podsufitce. Wciśnięcie światła nad kierowcą i pasażerem-oświetlenie punktowe. Dodatkowe lampki z włącznikami nad fotelami pasażerów w ostatnim rzędzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaśnie samo po ok.7 min.

Masz na myśli gaśnięcie światła przy np. otwartych drzwiach ?

 

Przełącznik w podsufitce jest jednocześnie głównym wyłącznikiem oświetlenia. Po jego wciśnięciu nie będzie możliwości włączenia żadnego światła w wnętrzu samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość STRUS_TM

Cześć! Tak,to ten tajemniczy wyłącznik przy pozostawieniu otwartych drzwi (który spędza sen z powiek tym,którzy zamontują sami alarm,a on włącza się co kilka minut...) :wesoly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności