Skocz do zawartości

Opel Frontera tds


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam! kupiłem opla frontere 2,5tds i oczywiscie ostatnio zrobiło sie troche zimno i lipton z porannym odpalaniem---standart mimo iz mam wersje skandynawską...z webastem itd ale PYTANIE moje brzmi czy ten silnik 2,5TDS VM ma rozrząd na łańcuchu ?? czy na kołach zębatych? bo wyczytałem ze one mają na kołach a chrysler miał łancuch, ale jezeli na łańcuchu to gdzie go najlepiej wymienić w 3miescie? i co ile sie wymienia? bo mam nakulane teraz ok 250tyś z gory dziekuje za odp!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten silnik 2,5TDS VM ma rozrząd na łańcuchu

Wszystkie turbodiesle zastosowane w Fronterze mają łańcuch w napędzie rozrządu.

i co ile sie wymienia? bo mam nakulane teraz ok 250tyś z gory dziekuje za odp

Dopóki go nie usłyszysz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

bo wyczytałem w jakiesj gazetce ze naped rozrzadu jest przenoszony na kołach zębatych, ale chciałem sie upewnić ... bo wiem ze w jakis chryslerach były te silniki i po 97 roku juz miały koła zebate bo łancuchy ponoć siadały

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

czytałem to, rozmawiałem tez z ludzmi ktorzy maja ten silnik w fronterach i nie spotkałem sie np z urwanym łańcuchem, czy wyrwaną srubą z bloku, to zdarzało sie w chryslerach rocznikach 94-96, we fronterach siadały uszczelki pod głowicą, ale w wyniku przegrzania, reszta sypie sie jak wszystko inne, jak to w oplu bywa , ale są własnie vm41b napedzane kołami zebatymi tylko nie wiem jak to sprawdzić? oznaczenia jakieś?

 

[ Dodano: Wto Gru 02, 2008 21:53 ]

wycinki z gazet:

(...)

O ile w motorach benzynowych wymiany

pasków zalecane sa co 60 tys. km, instrukcja nie podaje przebiegu dla łancucha diesla, który to wymienia

sie (koła, łancuch, prowadnice) dopiero przy oznakach zu¿ycia - zwykle wytarcie plastikowej prowadnicy

napinacza.

Ciekawa, choc archaiczna konstrukcje rozrzadu posiada najnowszy silnik VM - naped wałka

umieszczonego w bloku odbywa sie poprzez koła zebate.

 

Jesli chodzi trwałosc silników, to przy normalnej eksploatacji samochodu, zachowuja sie podobnie jak w

osobowej Omedze, czyli bez wiekszych problemów. Uwaga nale¿y sie jedynie 2,3-litrowemu turbodieslowi

- w przypadku ingerencji w głowice wymagane jest jej pózniejsze bardzo mocne i jednoczesnie

precyzyjne dokrecenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Słyszałem że,trwałość łańcucha jest równa trwałości napinacza około 250 – 300 tys. km przebiegu. Wymiany zespołu dokonuje się przy okazji naprawy głównej silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Gość Anonymous

Mam 98 rocznik frotke A i mam kola zebate... polemizowal bym na temat cofania sie do przeszlosci z kolami zebatymi. Najnowsze silniki mitsubishi D5D beda miec kola w celu eliminacji niepotrzebnych i mogacych pasc elementow.

 

Kola zebate przenosza 100krotnie wieksze obciazenia niz lancuch... po za tym na 3 kolach w silniku jestesmy w stanie obsluzyzyc tyle urzadzen co na jednym lub 2 lancuchach kilku rolkach zebatkach, dociskach, itd.

 

Izuzu oraz Tatra ze swoimi silnikami nie do zajechania nie moze sie mylic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności