Skocz do zawartości

Uderzenia na kierownicy przy wjezdzaniu na progi czy dziury


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam forumowiczow. Staralem sie znalezc cos podobno na szukajce ale niestety bez powodzenia. Otoz, mam problem z przednim zawieszeniem, przy przejezdzaniu przez progi zwalniajace lub na dziurach na kierownicy czuje takie solidne uderzenie, nie slychac jednak zadnego stuku. Odkad pojawila sie usterka odnosze wrazenie jakby auto zaczelo troche 'myszkowac' po drodze, innymi slowy dotychczas jadac po dziurach przy puszczonej kierownicy trzymal sie prosto, teraz go znosi i trzeba caly czas korygowac tor jazdy. Nie sa to mocowania amortyzatorow, bo te zostaly niedawno zmienione. Z gory dziekuje za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gomezzz1

jakieś luzy...ja to sprawdzam takie rzeczy jadąc do kumpla na podnośnik kolumnowy i kilkukilowym młotkiem stukasz dość mocno po oponach a ktoś musi obserwować wszystkie tulejki metalowo-gumowe, końcówki drążków itp w zawieszeniu...wszystko ładnie wychodzi prawie jak na komputerze :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

A ja daję 20 zł (za szarpaki) i nie muszę się wygłupiać z tym młotkiem - bo jeszcze jakby mnie ktoś znajomy zobaczył.... :wink::beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą to być sworznie,lub łączniki,ale stawiam na sworznie

podnieś auto i jakimś łomem ,pretem sprawdzasz luz, a najlepiej

daję 20 zł (za szarpaki) i

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego bylbym za tym sprawdz tez maglownice mam to samo

A myslalem ze tylko w corsach C maglownice padaja po 10kkm, widać OPEL jest już bardziej amerykanski niż nam sie wydaje ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie w kadziu było podobnie.Zwłaszcza było to odczuwalnena małych nierównościach np. jazda po bruku. Z tyn że było słyszalne stukanie gdzieś za przegrodą kabina silnik.

Miesiąc temu kupiłem maglownicę na allegro po regeneracji koszt 220PLN , po wymianie jest jak należy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No to odwiedziłem mechaników w miniony weekend i przejżeli zawieszenie i nic nie znaleźli do czego można byłoby sie przyczepić w układzie kierowniczym, poduszkach silnika czy mocowaniach amorkow. Żadnych luzów, uszkodzeń, nic. Zapytałem o tą maglownice ale też podobno jest ok. Znalezli za to cieknacy amortyzator z prawego przedniego macphersona.

 

Zakładam zatem że uszkodzenie tego amorka najprawdopodobniej skutkuje właśnie myszkowaniem po drodze,nie? Nigdy nie miałem tego problemu wcześniej ale zakładam, że może to mieć właśnie taki efekt.

 

Nadal jednak nie wiem co to cholera mi stuka w ta kierownice! Moje zatem do Was drugie pytanie - czy można sprawdzić tą maglownice dłubiąc od dołu w aucie czy trzeba coś rozbierać w zawieszeniu/układzie kierowniczym. Nie wiem bowiem czy ufać mechnikowi, że rzeczywiście to sprawdził, na pewno bowiem nic w samochodzie nie rozbierał tylko na oko oceniał i luzy prętem sprawdzał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności