Skocz do zawartości

A na jakim oleju


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziękuje za wczorajsze odpowiedzi i pomoc związane z moim pytaniem o pasek rozrządu a właściwie już o łańcuch rozrządu.Powiedzcie mi czym najbezpieczniej zalać silnik tz.jakim olejem wiem tylko ze olej wymieniony był ostatnio ,ale jaki to był olej tego niestety nie wiem.Który syntetyk czy półsyntetyk.Mój silniczek to diesel Y20DTH.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do twojego modelu silnika Opel przewiduje następujące oleje:

Olej silnikowy ACEA A3/B3 SAE 0W-X (X>=30)

Olej silnikowy ACEA A3/B3 SAE 5W-X (X>=30) Poniżej 10°

Olej silnikowy ACEA A3/B3 SAE 10W-X (X>=30) Powyżej -20°

 

Proponowałbym (5W-40) środkową pozycję z wyżej wymienionych.

Miska olejowa razem z filtrem ma pojemność 5,5l.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Twoim przebiegu mozesz smialo zalac syntetykiem 5W/40 jezeli oczywiscie masz pewnosc co do tego przebiegu

Jaki producent to uslyszysz tyle opini ilu jest uzytkownikow na tym forum :D

Ja osobiscie uzywam Castrola GTD magnatec 5W/40 i nie narzekam :shock:

 

Co do przebiegu to roznie bywa bo to niby nie ale zawsze

Znajomy ostatio kupil Passata 2002 V6 diesla (z dokumentacja i ksiazka serwisowa)i pojechal na przeglad rzekomo po 60kkm jakiez bylo jego zdziwienie kiedy serwisant powiedzial mu ze przegla na 60kkm byl juz zrobiony w 2002r a teraz jest 240kkm :evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Twoim przebiegu mozesz smialo zalac syntetykiem 5W/40 jezeli oczywiscie masz pewnosc co do tego przebiegu

Jaki producent to uslyszysz tyle opini ilu jest uzytkownikow na tym forum :D

Ja osobiscie uzywam Castrola GTD magnatec 5W/40 i nie narzekam :shock:

 

Co do przebiegu to roznie bywa bo to niby nie ale zawsze

Znajomy ostatio kupil Passata 2002 V6 diesla (z dokumentacja i ksiazka serwisowa)i pojechal na przeglad rzekomo po 60kkm jakiez bylo jego zdziwienie kiedy serwisant powiedzial mu ze przegla na 60kkm byl juz zrobiony w 2002r a teraz jest 240kkm :evil:

Dzięki.Co do przebiegu jestem pewien w 100%,bo jest to samochód popolicyjny. Policja wymienia tu samochody co 3 lata (mieszkam w Anglii) A co do oleju to podejrzewam .że będę miał kłopot z kupieniem tego o parametrach 5W/40.

Mam tu także samochód z Polski też astre tylko że F z LPG do niej w kraju wlewałem zawsze castrol magnatec 5W/40 ,a tu takiego oleju nigdzie nie mogłem zdobyć.Podejrzewam ,że i z tym do diesla będzie podobnie i będę musiał wlać też 10W/40 tyle, że GTD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ma 114 tys km-jeździ na castrolu gtd magnatec 10w 40 i nie wszystko jest ok.

Jak to nie wszystko jest ok? Co się dzieje z silnikiem?

 

miałem na myśli WSZYSTKO OK ;) nie wiem skąd mi się tam nwięło "nie" -sorki za wprowadzenie w błąd. 10w 40 możesz lać z powodzeniem-z tego co wiem poprzedni właściciel też tym zalewał i silnik jest (odpukać) w bardzo dobrej kondycji ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniałem olej i zalałem GM 10W-40. Jednak przeglądając książkę Sam Naprawiam AstraII i Zafira znalazłem adnotację na stronie 91: Uwaga. Nie należy stosować oleju SAE 10W-40 do silnika wysokoprężnego przy temperaturach -15'C. Nie jest opisane dlaczego? I co teraz? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności