Skocz do zawartości

corsa b pali się pomarańczowa lampka


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich. zacznę od tego, że jakiś czas temu dostałem 2 litry benzyny. okazała się jakaś trefna. rozpuszczalnik czy coś takiego. wlałem ją do baku, pojeździłem samochodem tak około miesiąca. dopóki jeździłem na gazie nie było problemu. ale gdy chcoałem sie przejechać na benzynie to chodził na jednym garze i zalewało świece. wymieniłem filter benzyny, przecyściłem go, pojeździłem na benzynie troche i sie naprawił. potem zaczął się problem z gazem. gasł mi to zwiększyłem dawkę gazu i chodził elegancko. do czasu. odpalam na benzynie, przerzucam na gaz i gaśnie choćbym niewiadomo jak sie starał to i tak zgaśnie. to zaczełem jeździć na benzynie. i tydzień temu zaczęła się zapalać pomarańczowa kontrolka że trzeba jechać do serwisu. zignorowałem to i jeżdziłem dalej gdyż tylko od czasu do czasu się zapalała. postawiłem go na parkingu i niejeździłem. dziś wsiadając odpaliłem go. z tłumika coś mi kapie. niemam pojęcia co to jest. a ta kontrolka się po minucie zgaśnie ale jak mu dam gazu to zaczyna nim szarpać i kontrolka się zapalna. konieczne jest podpięcie samochodu pod komputer. prawda?? gdybym chciał nim jechać to tak z 20/h i bym jechał spokojnie. jak szybciej to nim szarpie. pomóżcie, co to jest i ile mniej więcej naprawa wyniesie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

przede wszystkim to zapoznaj sie z zasadami forum;

 

powitanie w innym dziale

uzupelnij profil bo nie wiadomo o jakim silniku piszesz

 

:wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nie musisz na kompa jechac, sam możesz bledy odczytać za darmo, kabelkiem, sposób wiele razy podawany, więc poszukaj

jak będziesz mial odczyt bledow to bedziesz wiedzial co nie hula, wtedy wymiana i po sprawie. (przynajmniej w większości wypadków)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

silnik 1.2. a z drugiej strony to jesteście nie uprzejmi. ja chce poprostu zeby mi ktos napisal jak samemu mozna odczytac te bledy. a nie wy mi piszecie zebym poszukal. dziekuje bardzo za taka pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

buda1989, widzisz kolego to jest tak: każdy widzi że dopiero weszłeś na forum więc ci powiedzieli że jest takie coś jak ''szukaj''i tam byś znalazł np. to

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=21923&start=0

podpiął byś się pod temat i z pewnością byś otrzymał więcej pomocy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mamy 6466 zarejestrowanych użytkowników. Nasi użytkownicy napisali 184420 postów, tematów 196582.

 

kolego popatrz na statystyki i wyobraz sobie co by bylo gdyby kazdy pisal takie posty jak ty,nie wiedzielibysmy wogole o jakich silnikach gadamy a co jeden silnik to inne usterki,przywitac sie to tez rzecz normalna ale jest do tego odpowiedni dzial a to poto wszystko zeby z forum nie zrobic jednego wielkiego koltuna wiadomosci.jestes nowy wiec jesli masz jakis problem najpierw opcja szukaj bo na tyle wiadomosci napewno ktos mial podobny lub taki sam problem wiec szkoda powielac tego co juz bylo po pare razy pisane,jesli nic nie znajdziesz wtedy opisujesz usterke a to przynosi korzysc obopulna bo ty sie dowiesz co boli twoje autko a jednoczesnie wnosisz cos nowego,cos co moze sie przydac komus innemu,wiec nie ma o co sie zloscic tylko postepowac zgodnie z zasadami i z przyjemnoscia korzystac ze skarbnicy wiedzy jaka jest to miejsce ;) a odnosnie twojego problemu to kolega wyzej napisal jak mozesz sam zdiagnozowac autko,wpisz jakie bledy ci wyblyskalo to cos bedziemy radzic.a plynu ci nie ubywa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

heh dobrze, przepraszam, poniosło troche. nie czytałem dokładnie regulaminu. czy ubywa mi płynu?? ubywa, ale płynu od spryskiwaczy heh. rozmawiałem ze znajomym mechanikiem i powiedział że może to być dziurawy pływak w gaźniku, przez gaz. i samochód niewie ile paliwa podac i sie dusi. co o tym sądzicie??

 

[ Dodano: Sob Gru 06, 2008 12:08 ]

wlasnie bylem u znajomego mechanika. powiedzial ze wtryskiwacz moze byc walniety. ze wtryskuje za duzo paliwa, no i rzeczywiscie patrzac, to tam lecialo za duzo paliwa w tym wtryskiwaczu. pojechalem wiec na komputer. na gazie tez mi niechodzil wiec odl;aczylem gaz i na komputerze pokazalo ze czujnik obrotow do wymiany i wtryskiwacz. ale powiedzial ze jak jest gaz to zawsze to pokazuje, ale ja mialem odlaczony gaz, to jest jakas roznica?? mozliwe ze do wymiany bede mial ten czujnik i wtryskiwacz?? prosze o odpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

jeśli to jest gaźnik to go rozbierz,przemyj,przedmuchaj no i sprawdź ten pływak

jak miałem silnik z gaźnikiem tak właśnie się działo że pływak pękał i często dysze treba było przedmuchiwać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności