Skocz do zawartości

Silnik 1.0 mocne drgania


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Podczas hamowania np. przy dojeżdżaniu do świateł i równoczesnej redukcji biegów oraz całkowitym zatrzymaniu i wciśnięciu sprzęgła trzęsie całym samochodem. Zauważyłem również, że gdy jest włączone ogrzewanie tylniej szyby drgania są o wiele silniejsze i częściej występują. Trzęsienia są chwilowe i ustępują po ok . 3 sekundach lub jak doda się gazu. Nie ma błędów. Może to krokowiec?możliwe takie objawy?,ale jeśli już to dlaczego gdy jest włączone ogrzewanie tyl. szyby i np dmuchawa drgania są o wiele silniejsze jaki to ma wpływ?

 

Proszę o sugestie, a może ktoś z was już miał taki problem?

Dzięki za każdą rade :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

duży pobór prądu, ogrzewanie szyby to wzmaga, do tego światla, nawiew, radio i inne odbiorniki elektryczne pobierają prąd, bardzo latwo można wtedy zaobserwować (jak się ma obrotomierz) jak powlącza się wszystkie odbiorniki jak spadają obroty, tylko że one po doslownie sekundzie się normują i wracają na swoje miejsce. Alternator musi sobie z tym dać rade, może u ciebie jest już slaby i rady sobie nie daje, obroty są wtedy niskie no i wiadomo autem trzęsie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dokładnie tak jak bartobbb napisał.Jak masz wszystko włączone a do tego hamujesz alternator jest obciążony praktycznie na full.

Silniczek nie za mocny i takie efekty , ale jeśli tak jest to altek jest raczej sprawny bo moc oddana musi być skądś pobrana , z tąd te efekty.

Ja mam 2.0 i też nieraz obroty spadną poniżej 500.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Właśnie wszedłem na to forum aby identyczny temat napisać i tu niespodzianka... pierwszy temat i mój problem opisany :)

 

Opel Corsa 1.0 12V 1998r. (granatowa)

Na zimnym silniku potrafi samochód drgać nawet przy wyłączonych wszelkich odbiornikach prądu ale potrafi też płynnie pracować bez dgrań stać po odpaleniu (na podwórku mam niewielką górkę i ogarniam czy poziom w którym stoi ma znaczenie - chybił trafił).

 

Generalnie przed wymianą rozrządu obroty potrafiły spadać do tego stopnia że migała kontrolka od smarowania silnika jednak po wymianie rozrządu nadal trzęsie ale już nie miga kontrolka.

 

"Nie przesadzać z odbiornikami prądu" - U mnie już potrafi trząść (lekko) po włączeniu świateł mijania (o ile dobrze pamietam to tylko na zimnym silniku) ;/ Ale oczywiście po włączeniu ogrzewania tylnej szyby już konkretnie zaczyna trzęść lecz po lekkim dodaniu gazu ustaje, więc na światłach przeważnie zamiast noga na hamulcu to ręczny + lekkie dodawanie gazu :roll: ewentualnie kombinacja lewa noga na hamulcu a prawa na gazie lecz niewygodne :P

 

Teoretycznie myślę że to może alternator ale proszę was o info jeśli rozwiązaliście podobny problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

mam podobny problem tylko posiadam Corse 1.4 1996 r. 5D, tez samochód wpada w mocne drgania w momencie postoju, drgania docierają od strony silnika i powodują uciążliwy hałas,

czy ten problem również może dotyczyc mojej corsy? dodam tylko że drgania nie ustępują po pewnym czasie i jak silnik jest rozgrzany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności