Skocz do zawartości

Przekładka silnika z astry 1.4 do kadeta 1.4


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam problem z przełożeniem silnika z astry 1.4 do kadeta 1.4. Pierwszą widoczną przeszkodą jest to że koło zamachowe od astry jest większe i nie mieści się do skrzyni. Nie wiem jak jest z blokiem silnika. Mam pytanie czy da się jedynie wymienić owe koło od starego kadetowskiego silnika do silnika od astry i zamontować i czy to będzie działało jak trzeba. Proszę o szybką pomoc. Z góry dziękuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

Ja mam zrobiony taki patent w swoim aucie.

Dziwne, że koło zamachowe nie pasuje ale wystarczy (może w Astrze była skrzynia F13 a w kadettcie F10, ale średnice kół powinny być te same), że wrzucisz stare koło zamachowe. Uważaj przy odkręcaniu śrub koła zamachowego, bo łby są niskie i jak źle złapiecz kluczem to zniszczysz łepek i będzie problem aby odkręcić koło.

Problemy na jakie napotkałem przy wymianie silników dotyczyły jedynie odmy (inna pokrywa zaworów) i plastikowych rurek od chłodzenia.

Jeśli oba silniki są C14NZ, to robisz swapa i wszystko powinno ruszyć z miejsca. Ja nie musiałem nawet regulować gazu (od maja, ale ostatnio jaja mi się dzieją na gazie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A jaka jest skrzynia przy Twoim oryginalnym w Kadziu? BO może być problem jeśli miałeś skrzynię 4. Znajdź piątkę od Kadzia i powinno grać ja wsadzałem 1.6 z Astry i było bez problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Pan_Zdzich, znam podobny problem.... zarżnięty kompletnie silnik w astrze 1,4i 14NZ rocznik 1992.... no to co.... na szrot i kupno drugiego z astry, ale z rocznika 96', (niby ten sam 14NZ) przekładka, a tu klops.... koło zamachowe nie mieści sie w obudowie skrzyni.... rozwiązanie problemu... ponowna wycieczka na szrot i zakup drugiej skrzyni, która była wymontowana z tego samego auta co silnik. Wiem, że to żadne pocieszenie....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam! musisz znać oznaczenie tych skrzyń? Jak pisano wyżej, opel - niby nazwa ta sama ale części to ma wiele i niekiedy nie pasujących do niby...tych samych modeli.

Słuchaj, jeśli nawet założysz koło zam. na wał to może się okazać za duże, bądź za małe do rozrusznika! Ważnymi rzeczami są: wyważenie koła i jego grubość.

Ja podobny miałem problem jak kupiłem skrz. od 1,6d i chciałem ja zamontować do 1,7d, to powiem, że to nie pasuje. A zapewniano mnie że jest to samo!!! Guzik prawda 300zł utopiłem.

Ale tu chodzi o ciebie! Jak będziesz wszystko pasował, to też zwróć uwagę czy uda Ci się założyć półosie, bo może być też różny frez wchodzący w samą skrzynię.

Pozdrawiam.

 

Poprawiłem liter. i ort./DAROMV6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Rozwiązałem problem. Silnik który chciałem włożyć był od Astry kombi które mają większe koło zamachowe niż zwykły silnik. Musiałem założyć od niego pięciobiegową skrzynie założyłem i pasuje jak ulał.Nie dało sie wymiana koła to błąd i strata czasu ponieważ po wymianie rozrusznik nie sięda kóła zamachowego lepiej wydać 200zł i kupić skrzynie. Kadet śmiga jak pszczółka. Nie miałem żadnego problemu z elektroniką musiałem jedynie założyć gaźnik od starego silnika od kadeta ponieważ był w gazie. Trzeba jedynie uważać żeby silnik był z pokrywą zaworów bo kupiłem bez a zwykła płaska nie może być ponieważ olej powraca przez odme i sie robi biało za samochodem i pod maską.Pokrywa musiała być z dwiema rurkami. Testowałem go w nocy 140 bez maski :mrgreen:

więcej nie mogłem bo co chwile jechał tir na wąskiej drodze. Jedyne co trzeba było przerobić to wyciąć małą dziure koło wajchy skrzyni biegów ponieważ 5 nie wchodziła. Dzieki za rade. Poluje na opla rekorda D bo pasjonują mnie stare samochody.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c8/Opel_rekord_d_v_sst.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności