Skocz do zawartości

znikające paliwo


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

chce powiedzieć ze moja corsa uzo pali po wstępnych obliczeniach wyszło ze 13-15l/100

komputer nie pokazuje żadnego błędu ale mimo to wymieniłem sondę i nic

 

po głębszych oględzinach doszedłem do wniosku ze mam dziurawy bak i gdzieś paliwo wycieka

przed zgaszeniem silnika wskaźnik

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

i z rana po 10 minutach na jałowym biegu

 

Dołączona grafika

(i dziś po przejechaniu paru km wskaźnik już zaczyna dotykać 30l ;) )

 

doszedłem do wniosku ze znika mi paliwo :lol: bo pod spodem nie ma zadnych plam, ani kropelki.

Powtórzyłem te doświadczenie kładząc gazety pod samochód na noc, tez żadnych plam, co to możne być ?

 

Kolejne pytanie

przy ostrym hamowaniu (tylko jeśli zostanie użyty ABS) i na wertepach zapala mi się kontrolka oleju, olej wymieniłem jakieś 2tys km temu i na bagnecie pokazuje ze jest ok.

 

 

i jeszcze jedno takie coś jest dozwolone w Polsce ?

 

Dołączona grafika

 

bo jak sie dobrze przyjrzeć to widać białe smugi światła i na to wygląda ze tablica jest pomalowana na zielono...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszedłem do wniosku ze mam dziurawy bak

pod spodem nie ma zadnych plam

kładząc gazety pod samochód na noc

...ad 1. - wyglada na prawidłowy wniosek

...ad 2. - i nie będzie, bo paliwo szybko paruje

...ad 3. - dobry pomysł... przyjrzyj sie dokładnie tym gazetom lub połóż czysty niedrukowany papier - nawet jeśli nie będzie mokrej plamy powinien być ZACIEK...

Obejrzyj bak - może widać ślad jakiś( zwłaszcza zgrzew).

tablica jest pomalowana na zielono...

Sprawdzałeś czy nie ma zielonych tablic dopuszczonych do ruchu :):beer: (dyplomaci itp. maja inne tablice niż my) ;)???:beer: Pozdro... :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

hmm 13-15litrow to duzo za duzo, 12 to max przy naprawde ostrej jezdzie, a bak masz przed tylnim kolem od strony pasazera, potrzebny kanal bo tak to tylko jedna strone obejrzysz i to niedokladnie, najlepiej wjechac na kanal, umyc doladnie bak, zalac do pelna i postawic auto na dzien lub dwa i wszystko sie wyjasni, a jak tankujesz na stacji do pelna to zagladales pod samochod chociaz raz :lol: to na pewno jakby cieklo to bylyby jakies slady...

 

A co do kontrolki oleju to nie powinno tak byc, wiec cos jest nie tak, moze to pompa oleju ale nie jestem pewny, a jak ciagniesz do konca bieg (do odciecia zaplonu) to sie zapala kontrolka ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiaczek410

Pewnie na kanal musisz wjechac...

 

Ja mam to samo jesli chodzi o wskazania (wieczorem wiecej, rano mniej), ale wynika to z tego ze jak przyhamuje to wskazowka idzie do gory a jak przyspieszam to opada (u Ciebie powinno byc tak samo)... Pewnie dlatego jak zahamowales to wskazowka poszla do gory a przez noc paliwo sie "uspokoilo" i wskaznik pokazywal normalnie...

 

Najlepiej zatankuj do pelna (do pierwszego "odbicia"), przejedz 100 km i znow zalej do pelna... Wtedy bedziesz wiedzial dokladnie ile pali...

 

Tylko tankuj na tej samej stacji i na tym samym dystrybutorze bo przez roznice w ksztaltach pistoletow moze wczesniej lub pozniej "odbic" i przeklamie wynik...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A co do kontrolki oleju to nie powinno tak byc, wiec cos jest nie tak, moze to pompa oleju ale nie jestem pewny, a jak ciagniesz do konca bieg (do odciecia zaplonu) to sie zapala kontrolka :lol:

nie wiem sprawdze

 

Pewnie na kanal musisz wjechac...

 

Ja mam to samo jesli chodzi o wskazania (wieczorem wiecej, rano mniej), ale wynika to z tego ze jak przyhamuje to wskazowka idzie do gory a jak przyspieszam to opada (u Ciebie powinno byc tak samo)... Pewnie dlatego jak zahamowales to wskazowka poszla do gory a przez noc paliwo sie "uspokoilo" i wskaznik pokazywal normalnie...

 

Najlepiej zatankuj do pelna (do pierwszego "odbicia"), przejedz 100 km i znow zalej do pelna... Wtedy bedziesz wiedzial dokladnie ile pali...

 

Tylko tankuj na tej samej stacji i na tym samym dystrybutorze bo przez roznice w ksztaltach pistoletow moze wczesniej lub pozniej "odbic" i przeklamie wynik...

dobra jeszcze tak zorbie będę wiedział na 100% ale ja w obliczeniach się raczej nie pomyliłem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze zegary masz z Tigry , a mysle sobie tak , ze moze zegary ktore masz maja inny indeks W / K niz oryginalne , stad przeklamanie w kilometrach , do tego inny rozmiar opon , i mamy juz calkiem ladna kombinacje , ze zamiast 150 km na zegarach masz 100 , fakt faktem to musialoby ladnie przeklamywac , ale coz , glowkowac nie zaszkodzi :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

momodel gsi chyba ma zegery z tigry albo inaczej tigra ma od corsy :)

 

[ Dodano: Sob Gru 06, 2008 14:17 ]

a moze to jest wina kol :lol:?;)????

ze na zegarach mam 350 ( pisty bak) a faktycznie przejechalem duzo wiecej !!

ktos wie jakie kola sa standardowo w gsi ?

i jaka jesr roznica drogi w r13 a r14 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

zegary ma standardowe jak w wiekszosci GSi, dotyczy tych po 95 roku, z pomaranczowymi wskazowkami, tutaj wszystko jest wporzadku, zrob tak jak ci mowilem czyli wjedz na kanal umyj dokladnie bak z zabrudzen wszystkich, jezeli cieknie to nastepnego dnia napewno dojrzysz jakies pocenie proste, moze przewody paliwowe, trzeba obejrzec auto od spodu bo tak to sobie bedziesz gdybal i kaske tracil

 

Kola tez dobre, bo R14 i takie powinny byc, widze ze masz nawet alumy orginalne Ronal dedykowane do Corsy Gsi, oponki standardowe jak dobrze pamietam to 185/60 , moge sie nieznacznie mylic ale to nie to bo nawet przy 195/50 R15 bys mial wzrost spalania o moze pol litra ale nie o 5litrow, bo jak moja pali 10 a twoja do 15 to tak by wychodzilo (mowie oczywiscie w przyblizeniu bo silnik sinikowi nierowny ale roznica 5litrow wedlug mnie jest raczej napewno "gubiona" przez twoje auto, bo bledow zadnych nie ma, chyba, ze...... zaroweczka pod check engine sie spalila...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności