Skocz do zawartości

Czym wyczyscic kolektor ssacy i przepustnice???


Gość Daniel GSi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daniel GSi

Witam, jak w temacie, czyli czym najlepiej czyscic te elementy bo po swietach bede sie chcial za to zabrac, chodzi mi o preparaty jakie uzywa sie w tym celu, czy preparat do czyszczenia gaznikow bedzie oki??? I na jakiej zasadzie odbywa sie polerka (na tak zwane lustro) kolektora w srodku i jakie sa z tego korzysci??? , pytanie dotyczy takze przepustnicy, pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym najlepiej czyscic te elementy bo po swietach bede sie chcial za to zabrac, chodzi mi o preparaty jakie uzywa sie w tym celu, czy preparat do czyszczenia gaznikow bedzie oki

Nie wiem czy ten preparat jest oki ale gwarantuję Ci że benzyna ekstrakcyjna jest najodpowiedniejsza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiej zasadzie odbywa sie polerka (na tak zwane lustro) kolektora w srodku i jakie sa z tego korzysci???

musisz wygładzić powierzchnię kolektora w środku...wydaje mi się, że najlepsze jest szkiełkowanie bo dotrzesz w te miejsca gdzie normalnie nie da rady...albo papier ścierny, pasta do polerowania tylko wydaje mi się, że to ciężka robota...jakie korzyści? powietrze atrafiające do silnika nie napotyka na żadne nierówności co za tym idzie lepsze osiągi masz

 

a czyszczenie to tak jak napisał Bogo benzyna, szmata, gdybyś miał aceton to byłoby jeszcze lepiej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

w warunkach domowych raczej bedzie niemozliwe wypolerowanie kolektora w srodku na tzw lustro, a co do czyszczenia to najlepsza benzyna ekstrakcyjna,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

wreszcie ktos odpisal :wink: , hmm benzyna ekstrakcyjna to dobry pomysl, tylko wlasnie to jest sporo roboty, bo dostac sie do wszystkich zakamarkow to tez sie zejdzie, szkielkowanie, to cos takiego jak piaskarka :wink: ale samo czyszczenie tez cos napewno da, jak zrobie to porzadnie, popytam w warsztatach o ta polerke, ciekawe jakie to sa sumy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkielkowanie, to cos takiego jak piaskarka

dokładnie tak, takk samo jak piaskowanie tylko zmielonym szkłem i jest bardziej gładkie...polerowanie możesz zrobic samemu tylko to jest trudne w kolektorze bo nie masz takiego dostępu i czasochłonne...coraz drobniejszy papier a na koniec pasta do polerowania aluminium

 

looknij sobie

http://grupy.scigacz.pl/Polerowanie,aluminium,2,453877,2007_09.html

http://grupy.scigacz.pl/Polerowanie,aluminium,2,453877,2007_09.html

tylko tu masz polerownie elementów osłon itp

 

a tu masz polerownie kolektora http://www.capri.pl/forum/14827

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

Dzieki bardzo, na wiosne bede sie tym zajmowal bo teraz mi auto jest bardzo potrzebne codziennie, a chcialem juz wszystko mniej wiecej sie dowiedziec, pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności