Skocz do zawartości

Jak postępować z baterią w GPS.


Gość Jacko

Rekomendowane odpowiedzi

wypadałoby tak robić.bo w ten sposób tak jakby wydłużasz ja żywotność.ciągłe doładowanie jej skraca żywotność baterii.chociaż pośrednio zależy też jaki masz rodzaj akumulatora, bo te nowsze dzielniej znoszą tego typu traktowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie to Medion 4110/PNA 460T. Jaka tam jest bateria dowiem się chyba jak się skończy gwarancja, albo jak "padnie" przed jej końcem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, pół biedy jak masz wymontowywalny akumulator z tego GPS.gorzej jak masz jakoś poukrywany lub zintegrowany....

Urządzenie kupiłem tydzień temu, więc chyba trochę pochodzi.Ale właściwe postępowanie z baterią na pewno wydłuży jej żywotność.Niestety jakoś nie mogę nic znaleźć jak z nią postępować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarke mam w samochodzie w domu mogę ładować przez USB.

Pytanie, czy co jakiś czas powinno się rozładować do końca.Jeśli tak to co jaki czas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ze względu na użytą przy produkcji technologię akumulatorki dzielimy na tzw. Ni-Mh (Niklowo-Wodorkowe) oraz Li-ion (Litowo-jonowe).

 

Nowe akumulatorki, zaraz po zakupie należy sformatować. Polega to na całkowitym rozładowaniu, a następnie ładowaniu - przez co najmniej 12 godzin. Proces ten należy powtórzyć 2-3 razy, dzięki czemu akumulator osiągnie swoje pełne właściwości (pojemność).

Li-ion

 

W przypadku akumulatorków Li-ion (w których nie występuje tzw. efekt pamięci) z kolejnymi ładowaniami nie musimy już czekać do całkowitego rozładowania. Jeśli nie mamy czasu na pełne ładowanie możemy przerwać je w dowolnym momencie. Nie powinno to wpłynąć w istotny sposób na jego dalsze działanie. Jeśli jednak możemy sobie na to pozwolić, warto każdorazowo rozładować akumulatorek do końca a następnie załadować do pełna.

Ni-Mh

 

W przypadku akumulatorków Ni-Mh (czyli np. ładowalnych paluszków) każde ładowanie powinno przeprowadzać się dopiero, gdy akumulator rozładuje się. Niektóre ładowarki posiadają funkcje rozładowywania, można z niej skorzystać, jeśli nie zdążyliśmy wyeksploatować do końca akumulatorów w aparacie czy kamerze.

Akumulatorów Ni-Mh nie powinno się doładowywać "tylko na chwilę". Najlepiej poczekać, aż naładują się całkowicie, co zasygnalizuje nam ładowarka stosownym komunikatem lub kontrolką (zazwyczaj zieloną).

 

Odradzamy jednoczesne ładowanie "paluszków" o różnym stopniu naładowania. Najlepiej zaraz po zakupie odpowiednio oznaczyć każdy komplet baterii, by później używać i ładować "określonych zestawów" akumulatorków.

 

Gdzieś na necie to znalazłem - poradnik jak obchodzić się z akumulatorami

Obecnie w pda, navi itp stosuje się akumulatorki litowojonowe więc nie musisz się martwić czy rozładowywać czy nie :)

 

 

pozdrowienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności