Skocz do zawartości

Meriva- centralny zamek


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam problem z centralnym zamkiem.Po otwarciu z pilota lub z klucza nie otwiera sie do końca zamek od kierowcy( cypelek wyskakuje ale zapatka nie odmyka) przy prubie otwarcia klamką zamyka się z powrotem.Aby wejść do samochodu muszę prawą ręką przytrzymać kluczyk w pozycji maksymalnie otwartej i lewą ręką pociągnąć za klamkę. Czy centralny do wymiany?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam problem z centralnym zamkiem.Po otwarciu z pilota lub z klucza nie otwiera sie do końca zamek od kierowcy( cypelek wyskakuje ale zapatka nie odmyka) przy prubie otwarcia klamką zamyka się z powrotem.Aby wejść do samochodu muszę prawą ręką przytrzymać kluczyk w pozycji maksymalnie otwartej i lewą ręką pociągnąć za klamkę. Czy centralny do wymiany?

ewidentnie problem mechaniczny - smarowanie i sprawdzenie cięgien tak jak przedmówca sugeruje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Panowie byliście w błędzie.Rozbebeszyłem drzwi przejrzałem, przekonserwowałem i jak było na początku teraz i na wieki. No do momentu wizyty u gościa co instaluje zamki. Wyciągnął mechanizm z silowniczkiem i po rozebraniu tegoż ustroistwa wyszło szydło a raczej pęknięta sprężyna. Wymiana,100PLN w plecy i zamek sprawny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Gość MikePhobos

witam, w mojej mery tez jest problem z zamkiem klapy bagażnika. działał normalnie aż wkoncu nie otwiera i nie zamyka z centralnego. prąd dochodzi. wiec wina tego silniczka pewnie. kupiłem nowy ten siłowniczek. i co ?? zonk. raz otworzy raz nie, raz zamknie i nie otworzy. i teraz znowu nie działa. moze to wina instalacji ?? bo termometr też szwankuje. a nie chce dawać go do elektryka bo moze nic nie zrobić a kase zabrać. moze tutaj sie czegos dowiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam tą samą usterkę, ale ode mnie za naprawę tego wołają 200 PLN, czy to wygórowana cena?

Mówię o problemie z pierwszego postu :P

Edytowane przez Lukasyyk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą usterkę, ale ode mnie za naprawę tego wołają 200 PLN, czy to wygórowana cena?

Mówię o problemie z pierwszego postu :P

 

Hej,mialem kiedys to samo.Mozesz otworzyc drzwi klamką,ale musisz centralny otwierac kluczykiem i kluczyk przytrzymac chwile w bok i wtedy klamka w gore i otwierasz drzwi.Masz strzeloną mała sprezynkę co odbija i to jest ten powód.Ja wymontowałem cały zamek i kupiłem uzywany z gwarancja,wazne jest to ze numer seryjny z zamka musisz kupic taki sam zeby wszystko działalo.Ja dałem chyba za zamek cos okolo chyba 130zł jak sie nie myle.Wymiana spoko tylko musisz wykrecic kasetke od srodka i lepszy dostep.Ewentualnie wykrec zamek i zobaczysz sprezynke ułamana i wtedy pisz na allegro moze ktos ci ja sprzeda z zepsutego zamka,warto sprobowac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

To dzisiaj spotkało też i mnie...zatrzasnalem kluczyki w środku, dobrze że pod domem i miałem zapas. Udało mi się dorobić taka spreżynkę z jakiejś starej innej, powyginalem żeby kształtem była podobna i jest ok. Widzę że zarobiłem 120 zł :) spreżyna nie musi być dokładnie taka sama, ważne żeby mniej więcej wymiar zwój się zgadzał, wtedy trzyma zarówno przy podniesionym jak i przy opuszczonym ciegle.

Edytowane przez mwaw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności