Skocz do zawartości

1.8 16v a wyciecie katalizatora


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

panowie silnik jak w temacie, podobno mam wypalony lub zatkany katalizator, opinia mechanika z opla po głosie pracy na zimnym i ciepłym silniku . I tu mam pytanei czy jest mozliwosc wyciecia kata bo w kolektorze wylotowym co sie łaczy z katem jest sonda i tu chyba bedzie problem bo gdzie podlaczyc sonde :)?

 

dodam ze raz na miesiac lub 2 zapala mi sie blad sondy przy intensywnym dodawaniu gazu lub szarpnieciu przy ruszaniu ( te szarpniecia wynikaja z dodania gazu i odrazu odjeciu nogi z gazu)

 

Autko na gazie dodam wtrysk gazu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbyś zatkany objawiałoby się np problemami w jeździe z rozpędzeniem czy osiągnięciem jakiejś prędkości - z km coraz mniejszej

może wkład lata w puszce i stuka w środku, czy jest wypalony ?

jeśli nic z powyższych rzeczy to daj sobie spokój

Katalizator masz z kolektorem - wybijając sam wkład będzie problem ze wzg. na to iż masz chyba 2 sondy regulacyjną i diagnostyczną - właśnie chodzi o tą drugą

W najgorszym wypadku drugi albo przeróbka i wmontowanie jakiegoś uniwersala.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nei no głos jest taki swierczacy na poczatku bardziej jak jest zimny, podejrzewam teraz ze plecionka a jak sie nagrzeje to przestaje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

panowie silnik jak w temacie, podobno mam wypalony lub zatkany katalizator, opinia mechanika z opla po głosie pracy na zimnym i ciepłym silniku . I tu mam pytanei czy jest mozliwosc wyciecia kata bo w kolektorze wylotowym co sie łaczy z katem jest sonda i tu chyba bedzie problem bo gdzie podlaczyc sonde :)?

 

dodam ze raz na miesiac lub 2 zapala mi sie blad sondy przy intensywnym dodawaniu gazu lub szarpnieciu przy ruszaniu ( te szarpniecia wynikaja z dodania gazu i odrazu odjeciu nogi z gazu)

 

Autko na gazie dodam wtrysk gazu

wycięcie kata to pomysł rodem sprzed conajmniej 10lat :roll: żaden szanujący się mechanik nie zasugeruje wycięcia kata jako rozwiązanie problemu.

Ja raczej dopatrywał bym się problemu w gazowni i najpierw do porządnych gazowników pojechał, potem dokładnie sprawdził szczelność wydechu i na koniec ewentualnie sondy bym wymieniał...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciecie kata w aucie z sonda za nim wiadomo czym sie konczy

 

usuniecie w aucie starszym

po odpowiednich zabiegach w silniku i osprzecie ma inny cel

 

w waszym przypadku bym nie kombinowal tylko szukal zamiennika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

ostatnio zauważyłem ze ciezkawo wkreca sie na obroty powyzej 2500obr. po swietach jade na wymiane oleju, filtrów , swiec, i robote z tylnymi hamulcami zobaczymy jakie bedą skutki

 

Zwlaszcza mnie irytuje ze jak nie gonie mocno po obrotach to wszyscy mnei wyprzedzaja na starcie i ciezkawo sie mi jezdzi autkiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam ja mam 1.6 16v i tez sekwencje mialem podobny problem tzn przy przelaczaniu sie na gaz szarpalo autem i zaswiecal sie check tzn migał a to znaczy ze jest problm z katalizatorem podjechalem do gazownika(dobrego) przeczyscil listwe wtryskową gazu + regulacja i jest juz ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no wiec dzis jestem po wymianie all filtrów swiec oleju i gosc ktory mi robił z autkiem dalej twierdzi ze prawdopodobnie mam wypalony katalizator i przez to moze mi wyskakiwac blad na lamdzie

 

A druga sprawa z która sie nei moge uporac to to ze jak przeciagne autko do 5tys/obr na 3 pozniej 4 biegu i odłoze noge z gazu to przy dolnych obrotach zaawsze mam wyszczał gazu. Nic nie pomagaja narazie wszelakie ustawienia gazu jak i adaptacja co moze byc jeszcze przyczyna :shock:?:idea:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Witam, podpinam się pod temat.

 

Astra Classic '98 silnik X14NZ

 

Przebieg - 167 kkm (jeśli wierzyć wskaźnikowi)

 

OD jakiegoś czasu (czyt od kilku miesięcy, bo samochod mam prawie rok) jak zapalam auto na zimnym to pod siedzeniem kierowcy (mniej więcej) da się slyszeć metaliczny dźwięk, takie pierdzenie - nasila się niesamowicie po przegazowaniu (bez znaczenia benz/gaz) - jak się rozgrzeje, to jest lepiej - na jakis czas odpuściłem ale teraz w zimie mi tyle problemów wyskoczyło z tym autem, ze się zawziąłem i zrobię wszystko:)

 

Moje podejrzenie - Katalizator albo przepalony, albo skruszone plastry ma już i spaliny walą w puchę pustą, stąd pierdzenie i metaliczny dźwięk.

 

Wymieniłem już tł. końcowy i środkowy. Układ wydechowy szczelny.

 

Pomocy!;(

 

(dodatkowo na zimnym po odpaleniu spaliny nie wychodzą równomiernie ale pierdnięciami - nie zbierają się długo ale da się zauważyć że wylatują, że tak powiem, turami:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

podejrzewam z e jesli wymieniles juz tyle to mozesz miec zatkany katalizator , najlepiej wyrzucic go i wstawic zwykla rurke . co do odgłosu metalicznego to moze byc jeszcze ta pleciona moim zdaniem jedno z dwuch lub powymieniac obie sprawy koszt jakies 100 zeta i powinno byc ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności