Skocz do zawartości

problem z centralnym Omega B


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, może spotkał się któryś z szanownych użytkowników z takim problemem.

 

Otóż mój centralny chodzi fajnie pięknie ale do czasu, powiedzmy co dwa , trzy dni muszę go resetować, tzn włączać zapłon i nacisnąć ryglowanie albo odblokowywanie bo inaczej nie otworze drzwi z pilota, niestety otwieranie następuje wtedy przez kluczyk. Możliwe żeby centralka była walnięta ? A może wystarczy przeczyścić w niej styki ?

 

siłowniki działają bez problemów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Miałem to samo a sprawe rozwiązalem tak że podłożyłem pod klapke od bateryjki kawałek papieru aby lepiej przylegała i działa bez broblemu:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja sie podłacze pod temat. Nie pojechałem dzis do pracy ,bo ugrzezłem na wsi. Nie moge odpalić omegi, bo nie moglem jej otworzyc pilotem(na podczerwień), a jak otworze kluczykiem to pali sie antynapad. Wczoraj było ok, dziś juz nie moglem odpalić. Jestem od najbliższego ASO opla 60 km. Zmieniłem baterie w pilocie i przy wciskaniu przyciskU zapala sie czerwona dioda a auto dalej nie reaguje.Podejrzewam ze pilot się rozkodował? Czy sam moge go zakodować? Czy zostaje tylko ASO?

Jeśli sam mogę go zakodować to w jaki sposób?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto sie otwiera kluczem z tego co piszesz

wiec w czym problem ??

wsiadasz przekrecasz kluczyk w stacyjce

jak alarm masz fabryczny to przestanie wyc po tym zabiegu

 

a pozniej programujesz kluczyk (opisane bylo na forum z 1000 razy)

przekrecasz na zaplon(nie odpalasz silnika)

wciskasz zamknij i otworz

to wszystko

pilot zaprogramowany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam ponwonie,

 

Tak, auto sie otwiera kluczykiem(centralny tez działa). Moj pilot padł całkowicie. Rozbiłem skarbonke i kupiłem w ASO nowego pilota za uwaga 230 zł:/!No ale nie było wyjscia. W aso szyderczo mi powiedziano: "ale wie Pan ze sam Pan go nie zakoduje tylko w ASO poprzez laptopa". Wiec jestem od nabliższego Aso ok 50 km, koszt lawety 400 zł + koszt kodowania 120 zł.nie mam takiej kasy...

 

wsiadłem z nowym pilotem do auta. zamknalem sie od srodka.przekreciłrm zapłon i wcisnalem przycisk otwierania(mam jeden do zamykania i otwierania), trzymalem ok 2-3 min i nic....antynapad ciagle swieci......

poratujcie.......

a do czego jest ten drug przycisk ,taki mały zboku?

 

czy ktos potrafi potwierdzic informacje z forum omegi, ktos napisał:

Do konca roku 1994 omegi miały kluczyki łyzki z immobilajzerem i piloetm zasilanym z 2 bateryjek płaskich okragłych napodczerwien ( globusik w suficiekoło lampek) Ten pilocik a zarazem immo wspólpracuja z centralka zamka centralnego i osobnym modułem immo. Są do nich zaprogramowane 2 konkretne kluczyki i innych nie da sie zaprogramowac ( tzn zakodowac z pozycji właczyc stacyjke i czekac az sie zamki otworzą i zamkną....)- natomiast mozna usunąc immo żeby móc normalnie jezdzic ( nie zapala sie lampka ze złodziejem)- wywalamy puszke immo i blokujemy 3 obwody odcinane przez to immo .Mozna podgrac takze nowe kluczyki znając kod ( ale to w serwisie)"

:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie stary kluczyk ??to co wyzej napisalem to o starym kluczyku z pilotem

nowym nie odpalisz

nie jest zestrojony z centralka i immobilaizerem

pan w ASO mial racje

trzeba go zgrac a dokladnie kosc immobilaizera i pilota z centralka

a to mozna zrobic nie tylko w ASO

ale fakt ze trzeba sie znac na tym i miec odpowiedni sprzet

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a słyszeliscie aby ktos programował takie rzeczy u klienta? tak abym nie musiał płacic za holowanie?

 

 

Udało mi się zreanimować starego pilota na tyle, ze dioda sie zapala przy naciskaniu, ale nie wiem czy sam pilot działa? czy moge to jakoś sprawdzić, pytam dlatego ze probowałem go zakodować metodą wyzej wymienioną i niestety sie nie udało?

Czy to ze dioda mruga moze ciagle oznaczac ze jest pilot uszkodzony? dodam ze na elektronice sie nie znam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a probowales odpalic auto wogole ??

co sie dzieje ??

miga kontrolka silnika z piorunem w tym czasie ??

kosci immo nie zgubiles z kluczyka ??

taka mala czarna kostka w czesci z grotem

 

 

na bank ktos takie cos robi

panorama firm w lapy i dzwonic pytac

ja mam magika ale w UK wiec na nic Ci sie nie przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności