Skocz do zawartości

kody błędu silnika 1.7 CDTI


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich ponownie po krótkiej przerwie!!

Ostatnio zapaliła mi się kontrolka sprawdzenia silnika, to sprawdziłem metoda na pedał hamulca i gazu jakie są błędy i wyszło z tego coś takiego

 

10 3 8 10 (pauza) 1 2 1 (pauza) 6

 

co to może oznaczać? znalazłem że 103810 vel 0380 to usterka coś ze świecami świec żarowymi czyli ogólnie układ zapłonowy do sprawdzenia, to by było prawdą bo kontrolka pojawiła się przy zapalaniu na zimnym silniku po dniu stania samochodu, a jak już samochód odpalił pochodził z 1min. i potem go zgasiłem to kontrolka przestała się palić po ponownym uruchomieniu. Czasami mam problemy z jego odpaleniem (muszę od razu trochę gazu dodać żeby nie zgasł) ale kontrolka po raz pierwszy się zapaliła.

 

zastanawia mnie co oznaczają kolejne wyniki mianowicie:

1 2 1 (pauza) 6

 

czy jest (wg tematu na tym forum o kodach usterek)

 

121 Sonda lambda 2. lub jej obwód, uboga mieszanka (Bosch Motronic)

 

i co oznacza ta 6 na końcu ? - może zakończenie zczytywania??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli można to jedno pytanie na czym polega metoda gaz hamulec ? przy włączonym zapłonie jednocześnie wcisnąć gaz i hamulec tak ? gdzie wyświetlają się błedy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

to jest tak wciskasz pedał hamulca i gazu do oporu potem przekręcasz kluczyk - NIE ZAPALASZ SAMOCHODU i kody są wyświetlane poprzez migającą kontrolkę tą od awarii silnika, to jest tak że liczysz te mignięcia a dłuższe pauzy oznaczają że przeszedł do następnego błędu, tyle że nie wszystkie błędy tak odczytasz....

 

Poszukaj na forum było już kilka ładnych razy omawiane....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 lat później...
Gość Tom3czek88

Proszę mi powiedzieć,również silnik 1.7 CDTI (Meriva 100HP) podczas próby z czytania błędów (gaz-hamulec) kontrolka ciągle mruga bez przerwy, czy to oznacza że nie ma żadnego błędu? nawet frozen frame? Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej mozliwości .. aby wyskoczył Ci aktywny błąd a nie miałbys sygnalizacji SVS lub MIL .. w takie cuda nie uwierzę ..

po drugie ja tej metody nie znam .. ale polecam kupic porządny interface lub pojechac do mechanika (porządnego), który ma odpowiedni sprzet do komunikacji w modułami silnika .. nie tylko z modułem silnika i to sprawdzic.

jeszcze jakbys mi wytłumaczył co miałes na myśli pisząc ..

 

nic mi się nie zapalił, ale wcześniej też mi się nic nie paliło a wyskoczył P0380 czyli frozen frazę, a teraz zupełnie nic...
.. bo ja tego jakos nie ogarniam ..:) .. co masz na myśli, że wyskoczyło P0380 czyli frozen frazę?? ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności