Skocz do zawartości

hamulec ręczny


Rekomendowane odpowiedzi

piokraz uzupelnij profilTworzywa SztuczneGranulaty,Półwyroby,Profile,Wałki PA,PC,POM,PBT,ASA,PET,ABS,PS,PTFEwww.betaplast.com.pl jak chcesz, zeby ktos Ci pomogl.

Co mam uzupełnić w profilu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Czy to na pewno cytat z mojej wypowiedzi ... :D

 

W profilu najlepiej jakby znalazl sie przynajmniej silnik i rocznik. Wtedy fachowcy na forum wiedza czego sie spodziewac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

"

Witam

Chciałem się podłączyć pod ten wątek. Ja również mam problem z hamulcem ręcznym. "

 

Tutaj masz linki do strony z instrukcji "sam naprawiam..." Powinne Ci pomóc.

Niektórzy mechanicy przy wymianie tarcz tylnych chyba nie wiedzą że tłok należy wykręcać i wkręcać a nie wciskać i to powoduje problemy wg mnie. Bo przecież ręczny jest samoregulujący

 

http://fotoforum.gazeta.pl/3,0,1645025,2,1.html

http://fotoforum.gazeta.pl/3,0,1645026,2,2.html

 

Musisz powiększyć obrazki i patrzeć po numerach stron dla kolejności

Pozdrawiam Bastek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bastek.

Zaraz sobie to wydrukują i zobaczę może moja regulacja ręcznego jest do bani. :drunk::drunk:

 

 

cbm80 - coś mi się podkleiło do cytatu. Nie wiem może te linki, które ni stąd ni z owąd pojawiają się do jakiś stron. np "tarcz" i mam link do "www.militaria.p"l. Pewnie coś źle robię. To proszę o jakąś podpowiedź jak tego uniknąć. :?:

 

pozdrawiam;

piokraz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cbm80 - coś mi się podkleiło do cytatu. Nie wiem może te linki, które ni stąd ni z owąd pojawiają się do jakiś stron. np "tarcz" i mam link do "www.militaria.p"l. Pewnie coś źle robię. To proszę o jakąś podpowiedź jak tego uniknąć. :drunk:

 

pozdrawiam;

piokraz

 

Niestety reklam nie unikniesz :?:

 

Pozdr.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i du.....

 

Próbowałem wyregulować hamulec ręczny według książki i lewe tylne koło hamuje przy zaciągniętym hamulcu prawe nie. Mało tego prawe tylne koło przy jeździe coś popiskuje, taki metaliczny dźwięk, jakby coś obcierało. ( Nie przy hamowaniu tylko w czasie jazdy po hamowaniu), może zacisk nie odbija. Będę musiał jednak rozebrać zaciski hamulców. http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/crying.gif

 

Z książkowej tabeli uszkodzeń wychodzi, że może być linka hamulca jest do wymiany.

;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że w prawym tylnym kole nie odbija zacisk, to podobno przypadłość zafir a. Gdzieś tak na forum czytałem.

No chyba tak. Taką samą awarię stwierdziłem przy wymianie kół na zimowe. Myślałem, że linka do wymiany, ale okazało się że przyczyną była zapieczona dźwigienka ;) Odpiąłem linkę, odkręciłem dźwigienkę. Jest tam gumowa uszczelka która osłania oś dźwigni. Pryskałem to WD 40 próbowałem rozruszać. No i udało się.Problem powtórzył się przy mrozach.Zacisk nie "odbijał". W temp.dodatniej jest wszystko ok. Planuje na wiosnę rozebrać ten zacisk o ole zdobędę komplet naprawczy.Ciekawe czy to jest stała usterka czy tylko przypadki.Ale czemu prawe koło http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif Czy ktoś ma rysunek przekroju takiego zacisku, bo dobrze było by wiedzieć jak jest w środku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Muszę niestety potwierdzić przypadłość Zafirek do blokowanie prawego tylnego koła, mam to samo ale tylko jak są przymrozki, staram się pilnować aby nie zaciągać hamulca ręcznego ,ale nie zawsze się da.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Rzeczywiście potwierdza się to co koledzy pisaliście nie odbija ręczny. Ktoś demontował już ten mechanizm :drunk: ?

A może trzeba by wymienić płyn hamulcowy. Powinno się go wymieniać co 2 lata, ja u siebie jeszcze tego nie robiłem. Może płyn hamulcowy przy niskich temperaturach nie spełnia swojej roli , jakiś syf się tam zrobił na końcu, albo co :drunk: . :evil:

 

[ Dodano: Pon Lut 02, 2009 20:44 ]

Witam

 

Mam kolejną teorię spiskową dlaczego nie odbija ręczny !? ???:/

Może to wina tej sprężyny, to jeden ze słabych elementów, jeśli się często zaciągało ręczny a szczególnie na mrozach to ta sprężyna straciła swoje właściwości, zgadzałoby się, że jest problem przy niższych temperaturach. U mnie dźwignia rusza się po ściągnięciu linki, prawie sam się cofa, po złożeniu całego tego ustrojstwa nie chce sama odbić do końca - popchnąć linki w pancerzu. :ok:

Jutro spróbuję kupić te sprężyny i jak będę miał chwilę czasu to je podmienię. :drunk: :colors:

 

[ Dodano: Nie Lut 08, 2009 13:30 ]

No widzę, że sam drążę temat ręcznego, ale może się to komuś przyda.

Więc niestety ja mam zaciski Lukasa gdzie sprężyna jest w kształcie takiej sporej agrafki. W sklepach niestety nie do zdobycia jako osobna część. Można próbować coś podobnego dobrać. Łatwiej jest w zaciskach Boscha gdzie sprężynka jest po prostu normalna i występuje w sprzedaży jako normalna część.

Pozostaje ewentualnie na allegro zakupić cały zacisk regenerowany za około 150 zł :bounce:

 

[ Dodano: Sro Mar 25, 2009 10:07 ]

U mnie skończyło się wymianą linki hamulcowej. Koszt linki 160 zł ( zamiennik jakiś podobno dobrej firmy), orginał w serwisie ok 260 zł. Koło 16.02.2009 był duży problem żeby zdobyć linkę, przynajmniej w Gdańsku. Robocizna własna, potrzebny kanał lub trzeba podnieś auto, aby był swobodny dostęp. Roboty jakieś 40 min dla kogoś kto wymieniał pierwszy raz. Ważne jest która linka idzie na prawo a która na lewo. teraz trzyma jak trza. :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności