Skocz do zawartości

Dziwny Zgrzyt..


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. W mojej Sintrze 2.2 16V występuje takie zjawisko. Mianowicie po odpaleniu auta i ruszaniu słsze taki krótki zgrzyt i troche az światła przygasają, a potem już jest ok przy każdym następnym ruszaniu. dzieje się to tylko przy pierwszym ruszaniu po odpaleniu auta. Co to może byc takiego ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Tak na odległość, to ciężko powiedzieć! Może to być któreś łożysko (w alternatorze,naciąg paska, w kole, wyciskowe sprzęgła), przegub,trzymające szczęki h-ca ręcznego,itd...Zlokalizuj źródło dźwięku-bez tego ani rusz.Jak się nie znasz,to jak najszybciej odwiedź najbliższy warsztat-bo może się okazać,że jak dalej będziesz jeździł,to koszty naprawy będą spoer! :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam. W mojej Sintrze 2.2 16V występuje takie zjawisko. Mianowicie po odpaleniu auta i ruszaniu słsze taki krótki zgrzyt i troche az światła przygasają, a potem już jest ok przy każdym następnym ruszaniu. dzieje się to tylko przy pierwszym ruszaniu po odpaleniu auta. Co to może byc takiego ??

 

To moze byc bendiks czyli sprzęgiełko rozrusznika, które tak daje o sobie znac jak jest juz trafione, zwłaszcza rano lub po prostu dłuzszym postoju. l

Lepiej sprawdz to na warsztacie, ale uczciwym, zeby nie wymieniali ci wszystkiego a przy okazji jeszcze bendiks...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to przypadkiem nie jest chrobot jak przy załonczonym ABS-ie ? U mnie to występuje jak samochud rusza po nocnym postoju,albo jqak zostawie na ręcznym. koła się ruszą i potem spokój więc się nie czepiam.(samochód pchne ręką i sie toczy więc hamulce nie blokują)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na pompę od ABSu. Chrobocze w lewym przednim kole. I ma chrobotać. To jest prawidłowe zjawisko i charakterystyczne dla Sintry. Mam ją od roku i od zawsze mi chrobotało i chrobocze. Zresztą na forum był już o tym temat.

 

oooo tutaj<------

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W lewym kole niema prawa nic klekotac chyba ze jest cos uszkodzone .

Klekotac moze tylko w komorze silnika przy pompie ABS gdzie sa zaworki sterowane i to jest normalny objaw. Jak cos klekocze przy kole to albo to piasta albo cos na polosi.

Pozdr.

I jeszcze jedno ABS zaczyna dzialac tylko na szlag (tzwane natychmiastowe pelne nacisniecie hamulca) na lekkim sie nie wlacza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zastanawiam sie czy to to samo. u mnie ten dzwięk występuje po odpaleniu auta i dopiero jak rusze autem tak po paru metrach, a potem juz jest cisza.. dopiero po zgaszeniu auta i odpaleniu znowu i ruszaniu za pierwszym razem to słychac..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W lewym kole niema prawa nic klekotac chyba ze jest cos uszkodzone .

Klekotac moze tylko w komorze silnika przy pompie ABS gdzie sa zaworki sterowane i to jest normalny objaw. Jak cos klekocze przy kole to albo to piasta albo cos na polosi.

Pozdr.

I jeszcze jedno ABS zaczyna dzialac tylko na szlag (tzwane natychmiastowe pelne nacisniecie hamulca) na lekkim sie nie wlacza.

Może się nieprecyzyjnie wyraziłem. Chodziło mi, że słychać jakby chrobotało w lewym przednim kole (chyba przenosi się dźwięk).

Ani piasta, ani półoś raczej mi nie chroboczą, bo dzieje się to zaraz po odpaleniu silnika (zanim ruszę) i koła jeszcze się nie przekręciły.

Chrobotnięcie jest krótkie i tylko na zimnym (w zasadzie) silniku.

W przypadku awarii piasty chrobotało by ciągle...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby ABS się uruchamiał.Może ma wpływ na to temperatura.

Może poproś kogoś aby odpalił za ciebie auto a sam posłuchaj skąd dochodzi hałas.

Jeśli nic nie wykryjesz to radzę dać obejżeć auto mechanikowi.

Samemu czasami ciężko stwierdzić co może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności