Skocz do zawartości

Zablokowane drzwi Zafira A


Gość strobik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Najpierw szybka prośba o pomoc.

Zablokowały mi się prawe tylne drzwi w zafirze. Nie da się ich wogóle otworzyć, ani od środka oni z zewnątrz. Centralnym zamkiem nie otworzę wogóle (tak jakby siłownik nie działał) ale również jak od środką otworzę "przycisk" i próbuję klamką to nic to nie daje - drzwi jak zaspawane.

Autem wjechałem do ciepłego garażu na całą noc bo myślałem że może linka zamarzła lub coś ale to nic nie daje.

 

Oprócz tego w drzwiach nie działa elektryczna szyba, a jeden z bezpieczników cały czas jest przepalony. Jutro sprawdzę od czego on jest bo dopiero zasysam "sam naprawiam" a tam jest opis bezpieczników.

 

Jak ktoś wie jak otworzyć te drzwi to proszę o podpowiedz.

 

dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. strobik pewnie przetarły ci się przewody miedzy drzwiami a słupkiem lub w słupku. częsta przypadłość zafir.było już o tym wpisz w SZUKAJ. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brałem pod uwagę taką ewentualność ale dlaczego nie mogę otworzyć ich nawet od środka? przecież jakbym nawet nie miał akumulatora w aucie to powinno się dać otworzyć drzwi z centralnym zamkiem będąc w środku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zeusmobil
strobik, a sprawdzałeś kable przy słupku czy tam nie jest przetarty moze masuje do obudowy i dlatego pali ci bezpiecznik i drzwi nie reaguja na otwieranie ,a sciaganie tapicerki przy zamknietych drzwiach to nie ciekawa sprawa duzo cierpliwosci i delikatnosci z twojej strony i powinno sie udac ,spróbuj delikatnie od góry ja odchylic bule pociagnac za ciegno przy zamku :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centralny mi działa w całym aucie tylko nie w drzwiach

 

pali mi bezpiecznik 17 czyli podnoszenie szyb. możliwe że robią kable zwarcie bo zanim mi się to stało to elektryczna szyba w tych drzwiach działała tylko przy zamkniętych drzwiach, jak sie je otworzyło to juz nie.

 

Boję się teraz z tym grzebać bo jest -3 stopnie a na mrozie plastyki szybko strzelają.

Chce jak najwięcej się dowiedzieć co z tym zrobić i w święta postawię auto w ogrzewanym garazu i bede kombinował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co sie doiadywac

masz uwalone kable

zwara i wywala bezpiecznik

dlatego tez nie dziala zamek centralny

a ze go zablokowalo w pozycji deadlocka to masz pecha

teraz mozesz jedynie zdemontowac wewnetrzna oslone slupka srodkowego

i od tej strony kombinowac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. to jest urok zafir ztymi drzwiami. zrob tak jak ci podpowiadają forumowicze. ja mialem toszczęście że po 2dniach z zablokowanymi stał się cud(lub piękna dziura na naszych pięknych drogach) nie wiem-odblokowały się.pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Witam Panowie macherzy.

Temat bardzo stary ale wyszukiwalny więc się dopiszę. 

Wiązka jest dostępna po otwarciu poprzednich drzwi. Wtyczkę można wyjąć i odpowiednio zasilić lub od razu naprawić lub prowizorycznie spiąć by otworzyć deadlocka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności