Skocz do zawartości

Opel kadet 1,4i 1990r


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

Mam pilne pytanie na temat Opla Kadeta 1,4i w wersji sedan oto jaki pasek rozrzadu musze kupic zeby pozniej nie bylo pomylki, podczas wymiany.

Mam na oku pasek rozrzadu Boscha ilosc zebow 104, dlugosc 991mm, szerokosc 17mm do numeru silnika 19311737, 44kW(60kM) benzynka a kod silnika C14NZ bo niewiem jaki mam symbol silnika a jakby ktos mi pomogl to bylbym bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam i czekam na szybka odpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dodatkowo inf.

możesz mieć rozrząd bez rolki/napinacza - 104zęby

lub z rolką, wtedy pasek - 111zębów

 

p.s. przenoszę do działu - Kadett

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam pytanie po co mam wymieniac ten pasek rozrzadu no i jeszcze uszczelke pod glowica skoro znalazlem na internecie silnik 1,4 do opelka 1,4 tylko kwestia jest czy to bedzie wszystko do siebie pasowac.

Mam problem bo niewiem co zrobic, kuzyn jak mi sprzedawal ten samochod mowil mi ze silnik pracuje bez zarzutu i jest bdb takze niewiem?:drunk:

Pasek rozrzadu moge miec za 30zl, uszczelke za 35zl do tego zrobi mi to znajomy takze mam nadzieje duzo za robocizne nie wezmie no i do tego jeszcze dochodzi planowanie glowicy i wymiana oleju.

Ogolnie masakra.

Caly silnik do opla 1,4 po wymianie rozrządu i oleju nie kopci ani nie pali oleju jest to silnik o zasilaniu benzynowym jednopunktowym 80 KM nowa nowa tarcz i docisk od sprzęgła za 330zl.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlodykil22, może sprecyzuj co się dzieje z silnikiem. Przy wymianie rozrządu nie trzeba wymieniać uszczelki pod głowicą. Jeżeli silnik masz w dobrym stanie to wymień rozrząd i tyle. Pamiętaj że rozrząd to nie tylko pasek, ale też napinacz, rolka i pompa wody.

Co do silnika który znalazłeś na allegro:

- jednopunktowy wtrysk to 60 kucy a nie 80

- nie wiem czy cena 330zl dotyczy silnika czy docisku i sprzęgła

- silnik o którym piszesz jest wyjęty czy jeszcze siedzi w aucie i można go sprawdzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co mam wymieniac ten pasek rozrzadu

... bo niespodzianka (zerwanie paska) kosztuje ok. 1000 pln :/:lol: a wymiana ok. 400 i śmigasz 60 tkm spoko http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif Pozdro... :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
silvo44, 400zł za wymianę rozrządu w 18letnim aucie z podstawowym silnikiem....... :drunk::/ no chyba że napinacz, pasek i pompa wody jest pozłacana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 18letnim aucie z podstawowym silnikiem

.... te dane dla mechanika nie maja znaczenia.... nie weźmie mniej(18 razy :beer: ) :shock::beer:

Kalkulacja jest ogólna... może się różnić od faktycznej, ale pasek to ok. 60 pln, pompa ok. 100 pln, napinacz i rolka chyba ok. 100pln(mogę sie troche mylić) + robota min. 100 pln .... to ile się mylę :beer: Pół stówy....Wybaczysz :beer::beer::beer::beer: Pozdro... :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

.silvo44,...... ze ktoś jezdzi 18letnim autem z podstawowym silnikiem dla mechanika rzeczywiscie nie ma znaczenia, ale dla właściciela kadetta, którego często wartość rynkowa nie przekracza 1,5tys, te wspomniane 400zł ma znaczenie, znam takich którzy już wymieniali zerwany pasek na drodze i dalej jazda (silnik 1,6l) Wymieniane elementy, jak ktoś poszuka można kupić duuuuuużo taniej. A wymiana kompletu w 1,4l 8V za 100zł? :P Przynajmniej ja mam 2 znajomych mechaników, którzy robią to za przysłowiową flaszkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla właściciela kadetta, którego często wartość rynkowa nie przekracza 1,5tys, te wspomniane 400zł ma znaczenie

... trudno się nie zgodzić :shock::beer: jeździłem identycznym '89.....

wymieniali zerwany pasek na drodze i dalej jazda (silnik 1,6l)

...oczywiście taka rzecz jest niemożliwa w kolizyjnym 1,4 .... :beer::beer:

mam 2 znajomych mechaników, którzy robią to za przysłowiową flaszkę.

... pozazdrościć... wychodzi ćwiartka na twarz :beer::beer:

Dyskusję można zamknąć....dalej pogadajmy tylko na temat główny....(bo dostaniemy warna..) Pozdro... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności