Skocz do zawartości

Astra III i CB


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jacko323

dzisiaj przeglądałem allegro z CB i chyba padnie na ALANA 42 MULTI, każdy musi wiedzieć do czego te radyjko ma służyć, bo jeśli ktoś robi więcej kilometrów to chyba lepiej kupić takie do montażu na stałe, ale jeśli ktoś ma na celu wyjazdy weekendowe, albo przełożenie do innego samochodu to chyba warto kupić tego ALANA lub cobra 75 według uznania, ja znam jeszcze jedną grupe ludzi nieważne czy dobre byle drogie i na pokaz, ale cóż kazdy musi jednak wiedzieć do czego to potrzebuje pozdrawiam :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy takie przenośne CB radio ma gorsze parametry niż stacjonarne?? Szukam czegoś małego nie krzykliwego i mam też prośbe o infrmację co do anteny która też ma byc mała i nie taka śmieszna 2 metry maksymalnie 30-50 cm na magnes.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB to nie jest telefon komórkowy, który działa na dużo wyższej częstotliwości np. 900 czy 1800 MHz. Tu mamy do czynienia z częstotliwością 27 MHz także antena 30 cm zapełni łączność na zasadzie jak ciebie widzę to ciebie słyszę.

Proponuje również zapomnieć od jakości i komforcie przekazu jaki zapewnia telefon komórkowy.

Ręczniak w aucie - porażka z uwagi na ergonomie użytkowania no chyba że radio to dla ciebie dupochron i nic więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość jacko323

chyba że radio to dla ciebie dupochron i nic więcej.

Witam ja mogę się wypowiadać na mój temat tzn. masz racje u mnie radio ma służyć tylko i wyłącznie jako dupochron

do niczego innego nie jest mi potrzebne, uważam że 90% ludzi [ nie jeżdżących zawodowo ]po to samo co ja kupują CB Radio. A jeśli chodzi o ręczniaka Alana 42 Plus to jechałem z moim kolegą co je posiada, oczywiście antena zewnętrzna na daszku SIRIO i te 10km. ściągało, w każdym razie żadnych zakłóceń nie było. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

ja mam tak:

 

cbmontaz.jpg

 

inne sensowne miejsce to pod podłokietnikiem, jeśli znajdzie się odpowiedni model.

 

Ma ktos patent na inne miejsce? Teraz wożę między konsolą centralną a fotelem pasażera

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja rozwiązałem to następująco:

"Jedyny problem" to rozdzielenie panela od reszty radia co jest dość problematyczne.

 

Świetny patent ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Gość fiatscs

Witam,

 

mam Opla Astrę w Kombi. Dieselek 1.9. Auto jest wyposażone w fabryczną dużą nawigację i czujnik zmierzchu. Podpiąłem się w tunelu środkowym pod zapalniczkę doprowadziłem zasilanie z niej do radyjka ale chyba bezpieczniki mi się gdzieś wysypały bo zapalając samochód zapala mi się teraz radio a jakiś czas miałem tak że prąd był cały czas i wyłączałem je ręcznie ale dodatkowym objawem jest to że po włączeniu świateł ręcznie nawvi wchodzi mi w tryb nocny a tego nie było.

 

Czy jesteście mi w stanie pomóc jaki/gdzie może być ten bezpiecznik. Chyba że to coś innego. Oraz jak najlepiej podłączyć radyjko

 

Pzdr

Andrzej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja w swojej Astrze H do montażu CB radia wykorzystałem portal pod telefon komórkowy.

Zero wiercenia, klejenia.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Nie mam pomysłu gdzie wpiąć zasilanie. Gniazdo zapalniczki chcę mieć wolne.

 

Wysłane z mojego LT18i przy użyciu Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności