Skocz do zawartości

Opel Kadett, problem z LPG;(


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. Mam taki problem. Mam Kadeta 1.4 91r z gazem.Odpalam go na benzynce i po paru minutach jak temperaturka skoczy przelaczam na gaz.I tu sie problem zaczyna musze go potrzymac na obrotach bo zaraz wszystkie kontrolki sie zapalają i gasnie :mrgreen: .A jak juz przetrzymam go troche tak zebym mogl zdjac noge z gazu i ze nie zgasnie to jak jade po paru kilometrach zaczyna mi szarpac, tak jakby sie dusil, i dziwnie mu z tlumika leci tak pryka, kurcze co to moze byc???z gory dzieki za porady 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

po 1 kiedy wymienialeś filtr gazu

po 2 kiedy wymieniałeś świece i przewody WN

po 3 jaki dokłanie masz silnik (wersja np 14NV- nie pamiętam czy taki byl montowany w kadecie ale to przykład)

po 4 jak długo masz tą instalacje i jakiego typu

jak odpiszesz na te pytania bedziemy dalej myśle bo przyczyn może byc wiele i pewne elementy trzeba wykluczyc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No to zaczynamy :mrgreen:

po 1 - filtr gazu byl wymieniany we wrzesniu 2005 roku

po 2 - Swiece byly wymieniane jak byly te mrozy bo nie chcial mi zapalic i myslalem ze to swiece no troszke pomoglo, a przewody byly wymieniane latem 2005.

po 3 - tu mam dylemat gdzie mozna sparwdzic jaki to silnik bo nie moge sie doczytac??

po 4 - Instalacja zostala zamontowana 28.05.2004r i jest to instalacja firmy Czakram BRC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

pkt 3 w dowodzie nie masz? i powinno byc to wbite na tabliczce znamionowej na silniku

 

sprawdż jeszcze filtr powietrza

sprawa nastepna popatrz czy masz wszystkie przewody podłączone

spróbuj zdjąc ten przewód łączący kolektor z filtrem powietrza i sprawdż czy wtedy wszystko bedzie oki ( o ile juz nie jest zdjety)

ale najpierw jedź do gazownika na komputer ( najlepiej będzie jak on to zdjagnozuje )- moze wysztarczy sama regulacja (koszt ok 15pln) jeśli nic nie stwierdzi to wtedy będziemy dalej kombinowac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Przepraszam że tak dlugo sie nie odzywalem ale nie mialem dostepu do netu(niech zyje telekomunikacja;))

A wiec mam silnik z oznaczeniem c14nz.

Bylem u gazownika, sprawdzil mi komputerem czy wszystko w nim gra i jest ok.Wymienilem filtr powietrza i nic;( filtr gazu i nic;( swiece i nic;( przewody i nic;(palec rozdzielacza i nic;(wlozylem cala kopulke bo myslalem ze to ona i nic;(juz nie mam sily ciagle jak sie jedzie to szarpie jakby czegos mu brakowalo co u licha moze byc;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a spuszczałeś szlam z mieszalnika? może masz zasyfiony i dlatego tak sie dzieje

gdzie tankujesz gaz? może zmien stacje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sprawdzalismy razem z gazownikiem caly uklad od gazu i nic nie bylo wszystko wygladalo ok. A tankuje na BP wiec nie maja chyba az tak najgorszego paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności