Skocz do zawartości

Problem z czujnikiem powietrza doładowanego


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

Posiadam Opla Tigre 1.4 z 1995 roku. Jest to moje pierwsze auto i mam z nim pewien kłopot.

Kontrolka check engine swieciła się stale, więc pojechałem do warsztatu. Tam wykasowano wszystkie błędy (było ich dużo) prócz jednego błędu, który okazał się błędem stałym, mianowicie komputer pokazał błąd czujnika powietrza doładowanego. W związku z tym mam pytanie, ile taki czujnik kosztuje, gdzie go mogę dostac, i przede wszystkim w którym miejscu w silniku się on znajduje ( czy ma ktoś jakiś opis, schemat).

Proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czujnik znajduje się tutaj:

Dołączona grafika

 

jeżeli pojawia się błąd - to prawdopodobnie czujnik nie żyje - ale sprawdź jego okablowanie, może gdzieś jest przerwa.

 

 

może jest zapchany i tam czujnik cos pokazuje???

To nie odkurzacz, że pokazuje jak worek jest pełny :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr powietrza jest ok:)

 

Miły dziekuje za odpowiedz i pomoc, teraz gdy juz wiem gdzie to ustrojstwo sie znajduje bede mogl sprawdzic konkretnie co jest nie tak.

BTW jesli czujnik jest padniety kupic uzywany czy to taka czesc ze lepiej nie ryzykowac i nabyc nowy

 

Dzieki i pzdr ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

BTW jesli czujnik jest padniety kupic uzywany czy to taka czesc ze lepiej nie ryzykowac i nabyc nowy

tylko nowy, to jak z czujnikami temp. - po czasie przestają poprawnie wskazywać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Koledzy mam taki maly problem:( Posiadam OPLA ASTRE F 94 rocznik benzyna/gaz. I dodajac gazu mocniej strzela mi cos. Wymienilem swiece,kable, cewka zaplonowa ma ok 5 miesiecy tez nowa. I nie wiem jaka moze byc tego przyczyna ??? Jakies 1,5 tygodnia wstawilem do niej filtr stozkowy sportowy :roll: i myslalem juz ze moze od tego dlatego zmienilem go na normalny. I podjechalem dzisiaj do kolegi i mowi ze padl mi czujnik powietrza. Faktycznie jak wyciagnal ten czujnik to auto innaczej chodzilo jak bylo odpalone a jak go wlozyl ot juz zaczal jak by gasnac. Mozecie mi pomoc. Prosze o odpowiedz tutaj na forum a jesli nie to na maila bardzo bede wdzieczny! [email protected]

 

[ Dodano: Sro Lip 08, 2009 19:23 ]

Koledzy mam taki maly problem:( Posiadam OPLA ASTRE F 94 rocznik benzyna/gaz. I dodajac gazu mocniej strzela mi cos. Wymienilem swiece,kable, cewka zaplonowa ma ok 5 miesiecy tez nowa. I nie wiem jaka moze byc tego przyczyna ??? Jakies 1,5 tygodnia wstawilem do niej filtr stozkowy sportowy :) i myslalem juz ze moze od tego dlatego zmienilem go na normalny. I podjechalem dzisiaj do kolegi i mowi ze padl mi czujnik powietrza. Faktycznie jak wyciagnal ten czujnik to auto innaczej chodzilo jak bylo odpalone a jak go wlozyl ot juz zaczal jak by gasnac. Mozecie mi pomoc. Prosze o odpowiedz tutaj na forum a jesli nie to na maila bardzo bede wdzieczny! [email protected] . czekam na odpowiedzi . Jeszcze raz z gory dziekuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mowi ze padl mi czujnik powietrza. Faktycznie jak wyciagnal ten czujnik to auto innaczej chodzilo jak bylo odpalone a jak go wlozyl ot juz zaczal jak by gasnac.

Masz już przyczynę więc zmień czujnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności