Skocz do zawartości

Bak paliwa oraz czujnik


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

 

Mam taki problem a mianowice: posiadam Tigre 1.4 16V i mam problem z bakiem. Gdy konczy mi sie paliwko a wskazowka pokazuje juz prawie rezerwe tankuje za 100zl (a raczej chcialbym) poniewaz wlewam jakies 22l i wybija mi pistole wiec powoli leje dalej tak za 90 zl i bak pelny az sie rawie wylewa. Place i wchodze do auto a tam wskazowka pokazuje mi 35l. A jak wiadomo bak Tigry ma 46l. Prosze o rade w czym tkwi problem. Czy to wina czujnika czy moze jakiegos filtra??

 

Z gory dziekuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
halluuuu, sprawdź ile masz faktycznie paliwa w zbiorniku,jak jest pełny to szwankuje ci czujnik lub wskaźnik,jeśli jest go mało a przy tankowaniu wywala to możesz mieć zapchany przewód odpowietrzający zbiornik podczas nalewania paliwa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam ponownie

 

Wiec tak wyjezdzilem paliwko do konca az mi autko zgaslo:) Wlalem z banki 4 litry (tak zeby dojechac na stacje paliw) Zalalem az za 80zl czyli 26ltr czyli razem 30ltr. 26 + 4 z banki. Wskazowka pokazuje 30 ltr tak jak powinna wiec teraz prosze o rade w czym tkwi problem?? gdzie sie znajduje ten przwod odpowieetrzajacy bak albo jakies filtry??

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
halluuuu, odpowietrzenie jest razem z wlewem,wlew szeroki przewód a odpowietrzenie wąski,jak obejrzysz wlew to zauważysz,tak się zastanawiam jeszcze czy przypadkiem podczas nalewania paliwo nie zalewało też odpowietrzenia i może dlatego wywalało paliwo z powrotem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

halluuuu, odpowietrzenie jest razem z wlewem,wlew szeroki przewód a odpowietrzenie wąski,jak obejrzysz wlew to zauważysz,tak się zastanawiam jeszcze czy przypadkiem podczas nalewania paliwo nie zalewało też odpowietrzenia i może dlatego wywalało paliwo z powrotem

oki sprawdze zaraz. I jak myslisz on moze byc zatkany??

 

[ Dodano: Czw Gru 25, 2008 17:43 ]

Wiec tak zgadza sie jest odpowietrzenie. A odnosnie tego co powiedziales to raczej nie zalewalo poniewaz zawsze wkladam pistolet do samoego konca i leje. Tylko co ja mam teraz zrobic sprobowac jakos to przeciscic czy cos w tym stylu?? bo jak sam zauwazylem leje na full nacisnietym pistolecie to mniej mi wejdzie niz jak na pol. Kurcza sam nie wiem co zrobic :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
halluuuu, spróbuj nalewać troszkę wolniej gdy dochodzisz do pełnego zbiornika żeby odpowietrzenie wyrabiało a nie na full,jak lejesz na full a zbiornik jest już prawie pełen to paliwo może być zasysane razem z oparami przez odpowietrzenie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
halluuuu, a tankujesz zawsze na tej samej stacji i z tego samego dystrybutora?spróbuj z innego może ten jest walnięty i nie wyłącza się,możesz spróbować przeczyścić wlew po jego wymontowaniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dokładnie niedaleko mnie tez jest taka stacja co wybija pistolet po 5 litrach, a raz sie wkur***** i tak mega mocno chwycilem ten pistolet dwoma rekami to o malo mi rak nie polamalo, te pistolety sa popsute na stacjach, i wogole ich tam nie naprawiaja(chyba dopiero jak wąż przegnije :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności