Skocz do zawartości

Astra 1,7TD (68KM) czarny dym z rury na wysokich obrotach...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli byłaby to pompa wtryskowa autko kopciło by białym dymkiem a jak turbina to delikatnie niebieskim albo odwrotnie dokładnie nie wiem

Po kolorze dymu można wstępnie zdiagnozować co może być przyczyną dymienia:

1) Dym błękitny - przyczyną pojawienia się takiego koloru jest spalany w niskiej temperaturze, z małą ilością tlenu olej silnikowy.

Może to świadczyć o

- zużyciu uszczelniaczy zaworowych.

- zużyciu pierścieni tłokowych

- źle ustawionym kącie wtrysku

- w silnikach z turbosprężarką może to świadczyć o uszkodzeniu turbiny.

2) Dym biały - przemawia za spalaniem płynu w komorze spalania.

Może to świadczyć o:

- uszkodzonej uszczelce pod głowicą

3) Dym czarny – przemawia za zużyciem układu wtryskowego w Dieslu,

Przyczyn może być kilka:

- końcówki wtryskiwaczy,

- pompa wtryskowa

- EGR

mój jak jest zimny czyli tuż po uruchomieniu daje biały dymek - później to zanika, a przy pocniejszzm przyciśnięciu gazu leci czarny dym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój jak jest zimny czyli tuż po uruchomieniu daje biały dymek - później to zanika, a przy pocniejszzm przyciśnięciu gazu leci czarny dym

biały dym po uruchomieniu teraz w zimnie to normalka

jak dieslowi wdusisz na krótko ostro gaz,to poleci czarny dym,to normalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzę że kolega dokładnie to opisał ja mogłem się mylić bo słyszałem takie mity na temat pompy i turbiny...z pompą miałem nawet doświadczenie w Vectrze 2.2 DTI i kiedy sterownik pompy padł kopciła delikatnie niebiesko mgiełko...i trzeba było naprawic i nie małą kaske wyłożyć;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzę że kolega dokładnie to opisał ja mogłem się mylić bo słyszałem takie mity na temat pompy i turbiny...z pompą miałem nawet doświadczenie w Vectrze 2.2 DTI i kiedy sterownik pompy padł kopciła delikatnie niebiesko mgiełko...i trzeba było naprawic i nie małą kaske wyłożyć8)

A jakie były inne objawy, bo dlatego, że delikatnie kopciła na niebiesko chyba jej nie wymieniłeś ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód nie chciał wogóle palić a gdy już zapalił szarpały obroty nie jechał więcej niż 10 km/h, 20km/h nie miał mocy i strasznie kopcił, podłączyliśmy ją pod komputer i wyskoczył bład pompy wtryskowej..pompa została wyjęta i zawieziona do Boscha, tam podłączono ją pod komputer i okazało sie że sterownik pompy się zepsuł...wymieniono sterownik wgrano program wymieniono taką kopułke i to wszytkos kosztowało około 3 tys zł....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ile oleju spala wam astra z tym silnikiem

mi wychodzi około 2l/10000 cztli od wymiany do wymiany

zalany mam mineralny mibil 1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mi spali około 1 litra a zalewam ją motulem 10W/40 wcześniej tez lałem mobil ale półsyntetyk i ciągneła więcej niż litr...kolego zmień konsystencje oleju na półsyntetyk bo pewnie twoja asterka ma już troche przejechane i szkoda silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witajcie,

mi kopciło z rury i miałem wyraźny spadek mocy - wymieniłem przepływomierz powietrza - więc może to problem usunie.

zdrowia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jeżeli chodzi o spalanie oleju to na razie przejechałem na takim silniku ok 20kkm... olej wymieniłem raz po zakupie i drugi po 14kkm... jako że do silnika wchodzi 5,5l oleju tak gdzieś w połowie dolałem tą połówkę co mi została... jeżdżę na oleju GM półsyntetyku... po wymianie drugiej nabiłem już z 6kkm i dziś obserwując bagnet z rana nie zauważyłem żadnego poboru...

auto ma na liczniku 159kkm choć realnie pewnie ze stówkie więcej...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności