Skocz do zawartości

opel corsa C 1.0 12V obrotomierz kontrolka usterki


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

 

dzisiaj corsa c 2001r spłatała psikusa - zgasła po wrzuceniu na luz. Po ponownym uruchomieniu zaświeciła sie kontrolka awarii elektryki (symbol samochodu z kluczem), przy czym obrotomierz przestał działać. Zgaszenie i ponowne uruchomienie silnika - gaśnie kontrolka usterki elektryki, a zaświeca sie kontrolka usterki silnika (symbol silnika cheek). Obrotomierz dalej nie działa. Tak zostaje sie az do wykasowania błędów (odpięcie akumulatora na 30 minut). Po podpięciu akumulatora po 30 min działa wszystko idealnie z kilkanaście minut, po czym sytuacja sie powtarza (gaśnie silnik). i tak w kółko. Czy przerabiał ktoś podobną sytuacje - ewentualne podpowiedzi, co sprawdzić? Dodam, że po zaświeceniu kontroli silnik przyspiesza do połowy prędkości, po czym odcina paliwo. Po resecie kompa jeździ z max prędkością.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja mam coś podobnego. Uderz w kolumnę kierownicy od dołu i zobacz czy to pomoże. Jeżeli tak to trzeba rozebrać deskę rozdzielczą i pod wtyczkę która idzie do deski trzeba podłożyć coś plastikowego żeby ta wtyczka się nie wypinała. Podpowiedział mi to facet z serwisu Opla podobno był to bardzo częsty przypadek w pierwszej fazie produkcji Corsy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Panowie odnośnie żółtej kontrolki auta z kluczem. Mam Corsę 1,3 CDTI 2004 r. I dzieje się z tą kontrolką coś dziwnego. Mianowicie ostatnoo zaczęła mi się zapalać podczas jazdy. czasami gaśnie i nie zapala się wcale. Następnego dnia znów to samo. Co dziwniejsze samochód podłączony był do komputera żeby wykryć usterkę a tu nic komputer nie wykruł żadnej usterki. Co to może być? Samochód chodzi i odpala bez żadnych problemów tylko ta świecąca kontrolka jet wku... ;)

Może ktoś się już spotkal z takim przypadkiem.

Pozdrawia wszystkich oplowiczów i życzę wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku i aby nam sie Ople nigdy nie psuły. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Anonymous

witajcie mam corse b i mam to samo zapaliła mi się ta pomarańczowa kontrolka samochód zgasł odpaliłem go za minute i już póżniej w drodze do domu świeciła się cały czas coś jest nie tak i to mi się nie pierwszy raz :wesoly: Możecie mi poradzić co robić? Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności