Skocz do zawartości

corsa 1,7


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam, wczoraj mój kolega miła problem ze swoja corsa w diselku, a wszystko zaczeło sie od tego że miał z rana dziwne objawy z obrotami silnika raz sie zwiększały raz spadały ale auto jechało a potem było dobrze, dojechał do pracy jakies 25 km, postawił na parking po 12 godzinach chciał odpalić, przekręca kluczyk zero jakichkolwiek kontrolek, wię pierwsza myśl rozładowany akumulator, załatwilismy specjalne urządzenie do ładowania i rozruchu samochodu, no i po chwili ładowania odpalił, i myślimy że wszystko ok koleszka włańcza swiatła i samochód po gasnie, powtarzamy czynność z rozruchem, nie wlańczamy świateł sprawdzamy na desce pali się kontrolka akumulatora, samochód chodzi 7 minut i gasnie i zapala się kontrolka inspekcji, samochód zoastawiamy w pracy aby w poniedziałek scholowad do warsztatu, wiec moje pytanie czy ktos może powiedziec co się stało???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

alternator najprawdopodobniej regulator napięcia

i ja bym już nie próbował odpalać bo to pogorszy sytuacje do elektryka migiem

 

[ Dodano: Nie Gru 21, 2008 17:20 ]

albo szczotki nie ma ładowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

raptowny1, a przy okazji polecam jeszcze ten wątek http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=23972&start=190#229976 :) tak na dobry początek :drunk:

chyba dobrze skorzystałem z google i znalazłem forum tematyczne, a nie towarzyskie

 

pozdrawiam wszystkich uzytkowników MARKI OPEL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba dobrze skorzystałem z google i znalazłem forum tematyczne, a nie towarzyskie

Hahah dobre :)

 

A co do tematu to jak Sam zauważyłeś to prawie na pewno wina alternatora, tutaj nawet na forum było pisane, że obroty na obrotomierzu w dieslu sa pobierane z alternatora (i dlatego w przypadku jego awarii drga wskazówka obrotomierza); Pewnie to regulator napięcia, ale wiadomo trzeba sprawdzić jeszcze diody prostownicze itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niedźwiedź

raptowny1, a przy okazji polecam jeszcze ten wątek http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=23972&start=190#229976 :P tak na dobry początek :drunk:

chyba dobrze skorzystałem z google i znalazłem forum tematyczne, a nie towarzyskie

 

pozdrawiam wszystkich uzytkowników MARKI OPEL

 

Na razie bardzo proszę od powstrzymania się od uwag tym bardziej, że w towarzystwie tym na forum tematycznym też się trzeba umieć zachować.

Nikt nie wpada do instytucji, sklepu czy urzędu, nie dopada do kontuaru i nie żąda usług. W goglach proszę sobie też poszukać frazy związanej w elementarnymi zasadami netetykiety i ogólnie przyjętej ogłady polegającej na witaniu się.

Jako nowego użytkownika bardzo serdecznie proszę o zapoznanie się z panującymi tutaj zasadami i dostosowaniem się do nich. Z rozpędu polecam również Regulamin forum i zapoznanie się z jego strukturą.

 

tasioo Ciebie również proszę o zaprzestanie dodawania komentarzy.

 

Obu panów proszę o niekontynuowanie OT. Temat uważam za zamknięty jakiekolwiek dywagacje natury innej niż corsa 1.7 zostaną usunięte. Jeśli są jakieś uwagi zapraszam na pw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności