Skocz do zawartości

stuki w przednim zawieszeniu


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam forumowiczów. mam dziwny problem z zawieszeniem albo z czyms innym. Po wymianie sanek amm dziwne stuki podczas ruszania z 1 biegu i zatrzymywania sie podobne do dziweku jaby cos sie przesuwalo raz podczas ruszania raz hamowania i ewidentne dobiega to z przedniego zawieszenia. jak patrtzylem to noc nie ma luzu jedynie sa zjechane tuleje na wachaczach i przydaloby sie wymienic laczniki stabilizatorów. Dzwieki tez sa odczuwa;ne jak wjedzie sie na duze nierownosci, takie łupanie o podłoge. z gory dziekuje i czekam na podpowiedzi

 

pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nie nie to nie sa stuki klucza przy hamowaniu tak z 30km/h czuje ze cale nadwozie na przednim zawieszeniu przesuwa sie wzgledem samochodu, wahacze sa starawe i wszystkie koncowki, juz zamowilem nowe wahacze i koncowki stabilizatora zobaczymy czy cos pomoze. dodam ze na poprzednich sankach nie mialem takich problemow dopiero po zalozeniu "nowych" san wraz z wahaczami zaczely sie te stuki, na prostej nic ale jak mocniej wejdzie sie w zakret to dziwne dziweki maja miejsce...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

zobacz czy drzwi nie są luźne na bolcach przy zawiasach. Też mi się tak działo i okazało sie ze przy ruszaniu, hamowaniu,przyspieszaniu drzwi od pasażera były luźne i trzaskały

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wymienilem wahacze oraz łaczniki stabilizatora. problemu juz nie ma zostało ustawic zbierzność :roll: a co do drzwi zero luzu ale dzieki za wskazowke :D

 

[ Dodano: Nie Sty 04, 2009 09:51 ]

mam jeszcze pytanie odnosnie przedniego zawieszenia ale nie chce zakladac nowego posta. Czym moze byc spowodowane ze samochod powyzej 120km/h "tanczy" mi podrodze raz w lewo raz w prawo, luzow na zawieszeniu nie bo jest nowe czy moze to bys spowodowane brakiem zbierznosci czy raczej maglowanica powiedziala dosc?? Dodam ze na posotoju kazdy minimalny ruch kierownica przenoszony jest na kola nie widac jakiego kolwiek luzu a na drodze samochod mi tanczy....

 

 

pozdrawiam i z gory dziekuje za wskazowki :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a na czym moga byc luzy?? wahacze nowe tuleje nowe sworznie nowe koncowki stabilizatora nowe, wymienione sanie bo byly lekko krzywe. na kierwonicy nie ma zadnych luzow, ale zbieznosci jeszcze nie ustawialem po wymianie tego wszystkiego. i przez zbierznosc moze tak tanczyc na drodze??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest rozregulowane na maxa to moze

kazde kolo chce inaczej jechac

dlatego taki efekt

 

wywalone amorki tez powoduja tanczenie po drodze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nieraz takiemu tańczeniu po drodze nie jest winne auto tylko sama droga zależy jak to u ciebie wygląda, droga zawsze jest wyprofilowana tak żeby odprowadzała wodę najlepiej zacznij od rozpędzenia autka i hamowania bez rąk na kiero, jest jeszcze jedna możliwość nie doważone koła albo shamowana opona męczyłem się z tym bardzo długo zanim doszukałem się przyczyny i teraz już ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności