Skocz do zawartości

Szarpanie na zimnym silniku! Corsa B 1.2


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszytskich forumowiczów http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

Jestem nową użytkowniczką forum, zatem proszę o wyrozumiałość.

Od 2 miesiecy mam problem ze swoją Corsą B ( rocznik 1994, silnik 1.2)

Auto ma taką przypadłość... że na zimnym silniku strasznie szarpie, rwie i dopiero po ok 10 - 15 min jest wszystko ok. 2 miesiące temu corsa mi nie odpalila i zapalila sie kontrolka silnika i akumulatora. Mechanik stwierdzil, ze to wtrysk...po czym oświadczył , ze to głowica silnika jest uszkodzona, bo jest male cisnienie na silniku. Obecnie silnik jest po gruntownym remoncie - pasowaniu głowicy, wymiana pierścieni, ciśnienie jest ok...

Jednak problem wrócił. Pali za 1 razem, jednak musze chwile odczekać zanim ruszę , ale nadal szarpie, jakby sie dusił...

Wymienione są też przewody, świece, filtr paliwa...

Po dłuższej jeździe przykrywam silnik kocem, żeby miał cieplej :D Ale problem nadal jest. Świece są zadymione. Bez oleju, bez benzyny tylko czarne jak smoła.

Proszę o pomoc i ewentualne sugestie co się dzieje z moją corsa. Zależy mi na tym , zeby wykryć te "szarpiącą" przypadłość... bo za każdym razem jak odpalam samochód, nie mam pewności ile i czy w ogole nią pojadę.

Pozdrawiam jeszcze świątecznie i proszę o pomoc :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Można ten czujnik sprawdzić miernikiem? I jaką ewentualnie mieć wartość ten pomiar? Dodam jeszcze, że wlasnie to szarpanie jest tylko i wyłącznie na zimnym silniku, jak sie rozgrzeje pracuje jak żyleta http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tak,no i wystepuje bo szrpie na zimnym silniku a jak chwyci temperature jest wszystko ok wiec sugeruje zmiane czujnika na poczatek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W takim razie jutro brader sprawdzi mi ten czujnik. Tak loratan, ssanie działa należycie. Gdyby temperatura powietrza była powyzej 15 stopni i byłoby wszytsko ok...

 

[ Dodano: Pią Gru 26, 2008 21:05 ]

Zastanawiają mnie jedynie te czarne świece? Mozliwe jest to, że od felernego czujnika temp tak się kadzą ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności