Skocz do zawartości

Opel Zafira 2.0 TDI nie odpala po wymianie akumulatora


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam opla Zafirę.

Przed świętami padł mi akumulator jak zrobiło sie troche zimniej (około -3 st.).

Samochód ma niecałe 4 lata.

Kupiłem nowy akumulator i wymieniłem.

Po wymianie rozrusznik kręci (całkiem przyzwoicie czyli akumulator ok) antomiast samochód nie chce odpalić.

 

Nie wiem co jest grane. Raz miałem tak że samochód nie chciał mi odpalić (ze 2 miesiące temu). Pomogło (tak sądzę) zamknięcie samochodu i otworzenie (przypuszczałem że może inmobilajzer coś zablokował). Nie wiem czy ma to znaczenie ale dopisałem aby opis był kompletny.

 

Samochód serwisuję i jak trzeba będzie to zabiorę go do serwisu, ale może jest jakaś prosta metoda odpalenia?

 

Dodam, że nie jestem amatorem "grzebania" w samochodzie.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.wypada sie przywitac

2.opisac dokladniej co sie dzieje przy odpalaniu

np czy mrugaja jakies kontrolki

czy slychac pompe paliwa

itd itp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam serdecznie!

 

Tak się przejąłem tym problemem że o manierach zapomniałem.

Od dawna nic przy samochodzie nie robiłem samodzielnie. Dziś wymiana akumulatora jest dla mnie nie lada wyczynem, ręce mi zmarzły, klucze mi wpadły nie tam gdzie trzeba etc. ...

 

Tak jak napisałem, rozrusznik kręci i jak dla mnie wszystko jest ok. Lampki kontrolne wygladają raczej w normie.

Co do pompy paliwa to nawet nie potrafię stwierdzić czy kręci czy nie.

 

W zasadzie sprawa wygląda tak:

- albo można zrobić coś prostego (np na forum gdzies przeczytałem że może kluczy sie rozkodował)

- albo jutro będę wzywał lawetę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie kluczyk rozkoduje to nie dziala otwieranie z pilota

wiec to nie to

mozna zgubic kosc immo z klucza

ale wtedy mruga kontrolka na desce i nie odpalisz auta

 

 

podlaczyles wszytko tak jak bylo ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

sprawdź bezpieczniki i podłączenie aku czy jakiś przewód nie uciekł(nie pękł i nie zwisa luźno),zasilanie na świece żarowe czy jest,jak to wszystko jest sprawne to może pompa jest zapowietrzona

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Raczej podłączyłem wszystko jak trzeba. Jestem lamerem samochodowym ale z wykształcenia elektronik czyli co jak co ale na kabelkach to się orientuję.

 

A jak sprawdzić czy pompa jest zapowietrzona?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

niech ktoś ci kręci rozrusznikiem a ty poluzuj nakrętkę na przewodzie i sprawdzaj czy paliwo wycieknie jeśli tak to dokręć i tak z każdą tylko podczas kręcenia inaczej może zassać powietrze lub jeśli się boisz to te manewry wykonać na wtryskach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie jak przekładali aku, to podłączyli także na czas wymiany taki mały, aby podtrzymać pamięć kompa i wszystko jest ok. Może ci się coś w kompie zresetowało??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sam nic nie zdziałałem.

Skończyło się na ściągnięciu samochodu lawetą do serwisu.

Obecnie przy nim coś grzebią.

Diagnoza: poszły uszczelniacze wtrysku i paliwo (olej napędowy) mieszało sie z olejem silnikowym.

Jak go zrobią to napiszę jak to sie skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności