Skocz do zawartości

Corsa C - Padło podświetlenie zegarów


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Dzień dobry cześć i czołem.

 

ad1. Z góry przepraszam, że tworzę taki temat [a z pewnością już były takie], jednakże prosiłbym moderatorów o nie usuwanie go.

ad2. Jestem motoryzacyjnym analfabetą, także wybaczcie, jeśli moje pytania będą zbyt proste :| .

 

Więc tak.

Zmieniałem żarówki wewnątrz samochodu -

najpierw wziąłem się za pokrętła od nawiewu[od czasu kupna samochodu nie działało podświetlenie] - włożyłem nowe żarówki i nadal nie działało.

następnie wymieniłem żarówki w TIDzie, działa elegancko.

 

Potem wziąłem się za zapalniczkę gdyż nie działała - wyjąłem ją - kabelek z 'dwoma blaszkami' był odpięty, więc go podłączyłem.

Zapalniczka niby chodzi, jednak wyrzuca wkład po paru sekundach i strasznie śmierdziało spalenizną.

 

Potem wymieniłem przełącznik kierunkowskazów.

Po paru godzinach poszedłem po coś do auta i zorientowałem się, że nie działa podświetlenie zegarów.

Wszystkie kontrolki i licznik km palą się, jednak zegary nie.

 

Co mogło się stać/przyczyna/powód?

 

Bezpieczniki ok.

 

 

Bardzo prosze o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
psychol, sprawdź dokładnie zapalniczkę,jeśli ja wyrzuca to za mocno wciskasz wkład,sprawdź bezpieczniki czy nie są popalone jak są całe to sprawdź czy dochodzi prąd do zegarów i czy żarówki są właściwie włożone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

loratan pisząc wyrzuca chodziło mi o to, że normalnie wyskakuje tak jak powinna ale za szybko i jest letnia.

Bezpieczniki są ok, bo sprawdzałem.

Żarówki sa na pewno dobrze włożone, bo ich nie ruszałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
psychol, jak jest letnia to nie trzymają te blaszki w gnieździe musisz je delikatnie podgiąć do środka(tylko bez przesady bo albo zwarcie zrobisz podczas wkładania zapalniczki albo będzie problem z wyrzuceniem jej z powrotem)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Drogi kolego, zapalniczka to najmniejszy problem, mogę kupić nową.

Najbardziej rozchodzi mi się o podświetlenie zegarów, nie wiem co się stało a najgorsze jest to, że nie wiem jak to rozwiązać.

Możliwe, żeby przepaliło wszystkie żarówki? [przypominam, że podświetlenie przebiegu działa]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
psychol, tak jak już pisałem sprawdź czy żarówki są włożone prawidłowo i to o czym zapomniałem czy przypadkiem nie jest pęknięta jakaś ścieżka w zegarach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

sprawdź bezpieczniki jak są w porządku to zostaje szukanie przyczyny na piechotę po przewodach może gdzieś wysunęła się jakaś wsuwka na odległość ciężko wyczuć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 14 lat później...

Witam. Temat był poruszany w 2008 roku ale może się komuś przyda podpowiedź jak rozwiązać problem związany z brakiem podświetlenia zegarów i pokręteł w Opel Corsa, Combo itp. U mnie też ten problem wystąpił i szukałem odpowiedzi w internecie. W gnieździe zapalniczki są dwie kostki. Jedna od podświetlenia zapalniczki, druga od zasilania tej zapalniczki. Blaszka od podświetlenia zapalniczki słabo dotykała metalowej obudowy zapalniczki i iskrzyło. Odgiąłem blaszkę żeby dobrze stykała i podświetlenie wróciło. Parę dni wcześniej grzebałem przy podświetleniu bo nie świeciła żarówka i musiałem coś dotknąć. W życiu bym się nie spodziewał że taki drobiazg może mieć wpływ na podświetlenie zegarów i pokręteł. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności