Skocz do zawartości

Wiatrak na krotko


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnosnie chlodzenia w aucie.

 

Aktualnie wiatrak mam podlaczony na krotko.

Na zegarach nie pokazuje temp silnika (tzw caly czas tak jakby byl zimny).

Przez nagrzewnice leci chlodne powietrze (to akurat usprawiedliwia podlaczenie wiatraka na krotko).

 

 

I skad moje pytanie.

 

Czy termowlacznik wentylatora chlodnicy pokazuje rowniez temp na zegarach?

 

Nie mam doswiadczenia z zadnym Oplem, jak do tej pory naprawialem tylko swoje Fordy :/

 

 

No i co jest bardziej prawdopodobne? awaria termostatu czy termowlacznika?

 

Chcialbym sie tez dowiedziec gdzie go szukac bo zauwazylem ze mam kupe jakichs zlaczek w aucie :/

 

 

Auto to Kadett 1.3 z 89r.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy termowlacznik wentylatora chlodnicy pokazuje rowniez temp na zegarach?

nie

czujnik na zegary jest osobno

przewoaznie kolo termostatu

a czujnik wentylatora w chlodnicy

 

wymien termostat

drogi nie jest

sprawdz podlaczenie czujnika na zegary

koncowke do masy jak zegaru pojda do gory to czujnik padniety

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wisniaplc

a czy jak zostwisz samochod na biegu jalowym na pare minut to wskazik sie podnosi?? jesli tak to termostat do wyminy, przy normalnej jezdzie temperatura sie nie podniesie bo bedzie non stop otwarty termostat.......

a co do tego ze wiatrak sie nie wlacza sam to termowlacznik zapewne do wymiany (nie jest drogi)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy normalnej jezdzie temperatura sie nie podniesie bo bedzie non stop otwarty termostat

termostat otwiera sie przy okreslonej temperaturze

a nie podczas jazdy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wisniaplc

no wiem ale skoro jest padniety bedzie otwaty non stop a skoro bedzie otwarty non stop to temperatura podczas jazdy sie nie podniesie tak

o to mi chodzilo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

Czy termowlacznik wentylatora chlodnicy pokazuje rowniez temp na zegarach

W aucie masz 3 czujniki temperatury:

-włącznik wentylatora w chłodnicy

-czujnik temperatury dla zegarów na górze kolektora ssącego (kanał idący na 1wszy cylinder)

-czujnik temperatury dla komputera, jest w kolektorze ssącym pod przepustnicą (od strony grodzi)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasnarloch1

włącznik wentylatora w chłodnicy w 1.6d miałem zepsuty, kupiłem nowy, zepsuł się po 3 dniach:/ Teraz planuję zrobić włącznik w środku samochodu, który będą włączał jak temperatura drastycznie wzrośnie:D Bo nie ma sensu co chwilkę kupować nowego czujnika;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze pasc w pozycji zamknietej

wtedy latwo o uwalenie uszczelki albo glowicy

jesli padlby w pozycji zamknietej to silnik by sie nagrzewal a z nawiewu leci powietrze chlodne )dobrze mysle, czy nawiew to obieg razem z chlodnica?). lekko sie nagrzewa podczas jazdy z zimnego na chlodne wiec termostat chyba jest ok. co najwyzej moglby pasc w pozycji polzamknietej ale to chyba malo prawdopodobne. jutro sprawdze czujnik temp i ten termowlacznik. poprzeczyszczam przewody bo mozliwe ze zasniedzialy i dam znac co i jak ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Wrzosek, na zamkniętym to zagotował byś silnik a z nadmuchu grzało by jak z pieca a nie chłodne leciało,termostat puszcza przepływ płynu na chłodnicę a jak leci ledwo ciepłe to masz nie domknięty,płyn ciągle przepływa przez chłodnicę i się studzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności