Skocz do zawartości

-7 na zewnątrz problem z odpalenie po godzinie postoju


Gość EsoXose

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku dni mam problem z odpalenie Zośki jak postoi 1-2 h, zauważyłem że nie załancza sie grzanie świec i trzeba 2-3 razy kręcić żeby załapał a na zewnątrz tak jak dziś jest -7. Po nocy odpala bez problemów i świece grzeją normalnie. Co to może być jakiś czujnik? Podpięcie pod komputer pokaże co to za przyczyna?

 

PS Brzoza możesz dać jakieś wskazówki zanim pojadę do mechanika żebym nie był całkiem zielony?Z góry dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik wymieniłem i nic to nie dało, jutro jadę do serwisu po wgranie nowego oprogramowania.

Ale dziwna sprawa bo w zeszłą zimę nie miałem takich problemów a co dziwne kontrolka grzania świec zapalała sie nawet 0,5 sec ale zapalała nawet jak temp. była znacznie wyższa a tu teraz nawet przy - 9 jak dziś i samochód stał 3 godz i nie zapaliła się a samochód za 2 razem dopiero zapalił. Błędów żadnych nie ma był podłączany pod kompa..

Czy przez takie dłuższe i wielokrotne kręcenie zanim odpali można uszkodzić pompę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czy przez takie dłuższe i wielokrotne kręcenie zanim odpali można uszkodzić pompę?

Niestety tak, jak nie musisz lepiej go nie odpalaj za często.

Pozdr.

 

EDIT: może przekaźnik świec szwankuje, ale powinien błąd wywalić.

Daj znać co po wgraniu oprogramowania!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam wszystkich mam to samo i już nie wiem co zrobić z tym, czy może ktoś wie gdzie w Zielonej Górze można z tym jechać ,byłem w Oplu to to baran mi powiedział ze jak 3 razy będę kręcił to się nic nie stanie ale jak mam kręcić jak mi się kontrolka grzania świecy nie zapala dopiero po ok 10sek łapie ,a rano za pierwszym razem,jak postoi ze 2-3 godziny to już klapa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Więc tak jak pisałem byłem w servisie opla w Kielcach ul. Karakowskiej i zostałem mile zaskoczony a mianowicie Panowie sprawdzili opropgramowanie które już podobno było wgrane wcześniej przez wcześniejszego właściciela i zrobili aktualizacje do najnowszej wersji i zwiększyli na pompię dawke paliwa przy rozruchu i jak narazie odpukać autko sprawuje się elegancko a za usługę zapłaciłem 60 zł :)

 

Mam pytanie czy jeżeli zwiększa się dawka paliwa przy rozruchu czy to oznacza że pompa jest na wykończeniu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

i zrobili aktualizacje do najnowszej wersji i zwiększyli na pompię dawke paliwa przy rozruchu i jak narazie odpukać autko sprawuje się elegancko a za usługę zapłaciłem 60 zł :)

 

No i super, daj znać rano, czy nie ma problemów z odpalaniem, bo teraz zima przyszła :lol:

Ale powinno być już wszystko OK.

 

Pozdr.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tydzień sie cieszyłem bo przez tyle było OK a dziś i -14 i stał 2h a wcześniej przejechałem 4 km i zowu był problem z odpaleniem za 2 razem złapał. Ech juz nie wiem co robić czy oddać pompę do sprawdzenia czy jeszcze kupić ten moduł który oszukuje komp a powoduje ze świeca zawsze grzeje ech...

co radzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Za 2 razem przy -14st. to chyba jeszcze nie jest tragedia. Poczekaj jeszcze troche jak sie bedzie pogarszac to skocz sprawdz pompke. Ale najpierw to raczej upewnij sie, ze masz w pelni sprawny akumulator. Zmierz napiecie w zapalniczce zaraz z rana po mroznej nocy, to moze wyjasnic wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności