Skocz do zawartości

Świeca żarowa


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

 

Jako że niedawno udało mi sie posiąsc drugą zafire to i z nią zaczynam miec problemy. Mianowicie; kiepsko paliła, świece trzeba było grzac 5-6 razy i dopiero zaczynała dobrze łapac, ale jak odpaliła to świeciła sie kontrolka z kluczykiem, która gasła po przegazowaniu. Postanowiłem więc wymienic świece żarowe. Ku mojemu ździwieniu zobaczyłem, ze świeca na 1 cylindrze jako tako jest sprawna, aczkolwiek jest peęknięta nad gwintem, jakieś 2-3 cm od głowicy. pozostałe 3 faktycznie nie grzały, wiec je wymieniłem, a auto odpala bez problemów, kontrolka się nie świeci po odpaleniu, a wszystkie 4 świece grzeją. Pytanie moje brzmi: czy taka świeca jest w stanie narobic jakieś szkody dla silnika / osprzętu, w przypadku kiedy grzeje, czy lepiej dla świętego spokoju ściągnąc jej kapturek z zasilaniem ? Chyba ze zna ktoś jakiś dobry sposób na odkrecenie tej świecy. Motor to 2.0 dti, 2004 rok.

 

Pozdrawiam !

 

 

z góry przepraszam jeśli otworzyłem kolejny temat o pękniętej świecy,ale nic mi sie na oczy nie rzuciło w opcji szukaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze zna ktoś jakiś dobry sposób na odkrecenie tej świecy. Motor to 2.0 dti, 2004 rok.

 

Pewny 100% sposób to zdejmowanie głowicy!!. Ale sa to koszty! uszczelki i usługi! Można przy okazji zrobić uszczelnienia na wtryskiwaczach! i czyszczenie kolektora!!. Mniej skuteczna metoda to jak już całkiem padnie! Poszukać warstatu który poprzez mrożenie starał się będzie wykręcić ,ale gdy na końcówce grzejnej zrobi sie zgrubienie to i oni nic nie zrobią.Innych metod garażowych nie polecam wbijania czpieni rozwiercania itp.. bo może to sie skończyć wymianą głowicy!! Jezeli zdjąłeś nasadkę to załóż ją z powrotem! bo to nic nie daje! a wprost przeciwnie popali pozostałe świece! . Przy przepalonej swiecy wyskakuje błąd P1635. Przekaźnik znajduje sie w czarnej skrzynce obok akumulatora i po zdjęciu pokrywy wygląda tak Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

czyli póki co sugerujesz jeździc tak jak jest, a jak zdechnie całkowicie to zastanowic sie nad ewentualnym ściąganiem głowicy ?

 

co do zdjecia, do świec to jest ten zielony przekaźnik czy taka centralka do której wchodzi multum kabelków?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zdjecia, do świec to jest ten zielony przekaźnik czy taka centralka do której wchodzi multum kabelków?

Tak multum kabelków te dwa fioletowe to są do świeć Są dwa bo mamy dwa obwody z jednego idzie do dwóch świeczek i z następnego do następnych 2ch. Zabezpieczane tym zielonym przekaźnikiem Może byc inny kolor np. fioletowy , czarny itp. Odnosnie tej świecy! to jeździć dalej! i pytać ,aby być przygotowanym! na wymianę! Mam kol. ktory tak jezdził ponad rok i wymienił przy uszczelnieniach A dalej grzała! ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ok ;/ to dobrze, machera na ściagniecie głowicy to ja mam, takze tu jest mniejszy problem, auteczko pali bez problemu takze jest dobrze i pozytywnie.

 

Dzieki za informacje.

 

Pozdrawiam serdecznie !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przerabiałem temat zerwanej świecy i niestety jeśli chcesz ją wymienić to bez zdjęcia glowicy się nie obejdzie. Wszystkie inne patenty nie wchodzą w grę bo nie ma jak dojść narzędziami ze względu na podszybie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A ja troszkę z innej beczki

Mam pytanko : czy ktoś wie z klubowiczów ile prądu powinna pobierać sprawna świeca.

Właśnie przed chwilką podłączyłem pod zasilacz i każda ze świec pobiera od 15 do 16 A. I tak się zastanawiam czy to troszkę nie zadużo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności