Skocz do zawartości

[Corsa B 1.0 12v] Problem ze wspomaganiem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich użytkowników forum.

Od półtora roku jestem w posiadaniu Corsy B z silnikiem 1.0 12v.

Jakieś pół roku temu pojawił się problem ze wspomaganiem.

Kręcąc w lewo wszystko działa jak należy ale przy jakichkolwiek skrętach kierownica chodzi jak by wspomaganie było wyłączone a dodatkowo tak jak by się zacinała.

Wiem że to dosyć częsta usterka, czy ktoś może mi poradzić co wymienić, zrobić żeby sytuacja wróciła do normy?

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!!!

 

No własnie na to pytanie nie jest nikt w stanie odpowiedzic chyba, bo ja tez takowe pytanie zadawalem i zero odpowiedzi. To typowa usterka 1.0 12V z EPS a szkoda:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Ja mam Corse B z 1998 r., wspomaganie (a raczej bardziej pasuje "dopomaganie") kierownicy elektryczne - EPS. Mialem identyczne objawy. Potrzebujesz dobrego mechanika znajacego sie na Oplach, by wyregulowal czujnik kata skretu. U mnie po takiej regulacji kierownica chodzi w obie strony jednakowo silno, latwo sie kreci jedna reka. Pozostal problem z tym, ze kierownica czasem sie blokuje - zwiazane jest to ze zuzyciem elementow kolumny kierownicy, ktorej wymiana jest zupelnie nieoplacalna.

 

Aha, zapomnij, ze po takiej regulacji kierownica bedzie chodzila jak w aucie z wspomaganiem hydraulicznym - EPS to raczej "dopomaganie kierownicy" niz klasyczne wspomaganie hydrauliczne, umozliwiajace krecenie jednym palcem.

Edytowane przez Rauxel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne masz to wspomaganie w tym aucie bo sprawne elektryczne wspomaganie kierownicy wCorsie działa o wiele lepiej i lżej niż hydrauliczne w tym samym aucie. Wiec naprawde polecam ci naprawę czyli wymianę kolumny z silnikiem. To kosztuje juz teraz koło 200zł.

Co do problemu kolegi to wystarczy wyregulować czujnik. Koszt poniżej 100zł u kogoś kto wie o co chodzi. Niestety w CB dostęp jest fatalny ale można próbować samemu jak ma się odpowiednie kluczy - uniwersalne zestawy odpadają.

Edytowane przez cactus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mechanicy mi mowili, ze elektryczne wspomaganie to jest gorszy zamiennik do hydraulicznego. Przyznam, ze nie jezdzilem nigdy Corsa z hydraulicznym - jedyne, jakiego uswiadczylem, to wspomaganie hydrauliczne w Golfie IV. Tak jakby dziala nieco lepiej.

 

Mnie osobiscie w obecnej postaci - po regulacji - bardzo to wspomaganie elektryczne pasuje - kreci sie rownie lekko, co w Mercedesie Citaro O530 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności