Skocz do zawartości

-------------------Filtr przeciwpyłkowy


Gość eryk79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

Z gory sorki ze walkuje ten temat ale mam problem ze znalezieniem filtra przeciwpylkowego w mojej Zafirze. Spedzilem juz dwie godziny na tym forum i wszyscy pisza ze jest za schowkiem a tu dupa, nic nie widze w mojej zafirze. zdjalem schowek i tam go nie ma. Nastepnie szukalem za podszybiem i tez nie widze , wiec albo go tam poprostu nie ma za podszybiem albo zle patrze, jak zdjalem plastikwe podszybie to jest tam duzy wlot powietrza na scianie grodziowej i wyglada na to ze moze tam powinien byc?? bo logicznie myslac powietrze powinno byc oczyszczone przed wlotem do wentylatora a nie za.

Prosze pomozcie dajcie jakies moze fotki albo linki. W tych wszystkich linkach ktore znalazlem zdjecia pokazuja astre a jak do cholery mam ZAFIRE i tam wszystko jest inaczej !! moja Zafira to 2003 rok i ze mieszkam w Irlandii to kierownica jest po prawej stronie jak ma to jakies znaczenie. Pozdrawiam wszystkich uzytkownikow Opli - Wszystkiego Naj w 2009 !! Mam juz dosc tego nieistniejacego (moze) filtra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Skoro masz po prawej stronie kierownice, to pewnie jest inaczej umieszczony. Leć po wlocie powietrza, a pewnie znajdziesz. A może poprostu go nie ma? Masz od nowości samochód?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Super ale ja mam Zafire A , tak jak wspomniałem 2003 rok a Ty podales linka z wymiana w B. Ale dzieki za checi !! pozdro - eryk79

 

[ Dodano: Pią Sty 02, 2009 00:15 ]

Skoro masz po prawej stronie kierownice, to pewnie jest inaczej umieszczony. Leć po wlocie powietrza, a pewnie znajdziesz. A może poprostu go nie ma? Masz od nowości samochód?

 

 

Witaj, No wlasnie nie mam od nowosci, kupilem go w maju i jak bylo w miare ciepło to było ok a teraz szybki paruja i ogolnie juz mam tego dosc. Najbardziej zastanawia mnie to czy jest on w srodku pod konsola czy za podszybiem, hm hm , ok szukam dalej a najlepiej podjade do opla. tylko tutaj sa tacy fachowcy ze pozal sie Boze. Dzieki - pozdro eryk79

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Na bank jest za schowkiem, tylko po drugiej stronie niż w wersji europejskiej.

W B jest praktycznie tak samo, dlatego ta instrukcja powinna pomóc.

Ogólnie to wyciągnij schowek, plastikowy tunel nawiewu na nogi pasażera i powinieneś znaleźć taką czarną skrzynkę. Ja miałem na zatrzaski ją zamkniętą (chyba z 6 takich małych blaszek). Ściągasz blaszki, otwierasz i już widzisz filtr.

 

Tu jest fotka podglądowa: http://www.zafiraklub.nazwa.pl/forum/viewtopic.php?t=22

 

Pozdr.

M.

 

PS. Czemu masz znaczek Opla? Taki tuning ??? ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank jest za schowkiem, tylko po drugiej stronie niż w wersji europejskiej.

W B jest praktycznie tak samo, dlatego ta instrukcja powinna pomóc.

Ogólnie to wyciągnij schowek, plastikowy tunel nawiewu na nogi pasażera i powinieneś znaleźć taką czarną skrzynkę. Ja miałem na zatrzaski ją zamkniętą (chyba z 6 takich małych blaszek). Ściągasz blaszki, otwierasz i już widzisz filtr.

 

Tu jest fotka podglądowa: http://www.zafiraklub.nazwa.pl/forum/viewtopic.php?t=22

 

Pozdr.

M.

 

PS. Czemu masz znaczek Opla? Taki tuning ??? ?

P.S. A odnosnie znaczka to w Irlandii jest opel a w Anglii Vauxhall, z czego jestem bardzo zadowolony poniewaz vauxhall ma znaczek jak Skoda , bleeeeeeee!???!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta skrzynka tam musi byc ja jak pierwszy raz wymienialem filtr tez, tego nie widzialem te zaczepy sa male i schowane trzeba je wymacac i pociagnac do siebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta skrzynka tam musi byc ja jak pierwszy raz wymienialem filtr tez, tego nie widzialem te zaczepy sa male i schowane trzeba je wymacac i pociagnac do siebie.

 

 

Znalazlem, znalazlem :) tak jak pisales, male zaczepy i 4 male wkrety. Filtr byl troszke zabrudzony ale nie bylo tragedii, wydmuchalem go i jest ok, przez co zaoszczedzilem 17 euro bo tyle kosztuje tu w serwisie opla. Pozdrowka i jeszcze raz dzieki. :wesoly::P:P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności