Skocz do zawartości

EGR na Allegro


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Niby był w niektórych modelach z tym silnikiem, ale nie w Zafirze

To w silnikach X20TH i Y20DTH były montowane dwa rodzaje Egrów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkp1, tak na dobrą sprawę do tych silników katalogi podają nawet 4 rodzaje :piwo: , w zależności od modelu - a ile to się pokrywa :piwo: , wiedzą tylko Ci co je mają

fotki EGR podane w zastosowaniu przy silnikach X20DTH i Y20DTH:

1 - Dołączona grafika

2 - Dołączona grafika

3 - Dołączona grafika

4 - Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

darkp1, tak na dobrą sprawę do tych silników katalogi podają nawet 4 rodzaje :piwo: , w zależności od modelu - a ile to się pokrywa :piwo: , wiedzą tylko Ci co je mają

 

Ciekawe :piwo: Ja mam akurat tego drugiego, najdroższego ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam.

Ja mam 2.2 DTI silnikY22DTR rok 2003 i też wymieniałem EGRa ale m u mnie jest elektroniczny ten najdroższy. Na alegro możesz kupić dużo taniej niż w serwisie, tak jak ja zrobiłem .

Być może u ciebie jest mechaniczny, jest dużo tańszy, musisz zobaczyć, znajduje się przed kolektorem, podaj rok produkcji zafiry. Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam.

Ja mam 2.2 DTI silnikY22DTR rok 2003 i też wymieniałem EGRa ale m u mnie jest elektroniczny ten najdroższy. Na alegro możesz kupić dużo taniej niż w serwisie, tak jak ja zrobiłem .

Być może u ciebie jest mechaniczny, jest dużo tańszy, musisz zobaczyć, znajduje się przed kolektorem, podaj rok produkcji zafiry. Pozdro.

Przecież napisałem że mam ten najdroższy elektroniczny :wesoly: Właśnie kupiłem w piątek za 1100zł będe wymieniał. Może ktoś chętny do odkupienia starego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkp1, tak na dobrą sprawę do tych silników katalogi podają nawet 4 rodzaje :lol: , w zależności od modelu - a ile to się pokrywa :lol: , wiedzą tylko Ci co je mają

fotki EGR podane w zastosowaniu przy silnikach X20DTH i Y20DTH:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

DAROMV6 może wiesz czy ten ostatni zawór jest elektroniczny czy mechaniczny [pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podciśnieniowy

Tak jak kol.DAROMV6, pokazał jest to EGR mechaniczny!. I rozbieralny!! . Pierwszy metalowy! nie! . Natomiast Elektroniczny wygląda tak! koszt 1000-13000 . I należy naprawdę dobrze sprawdzić pozostałe elementy! wykonawcze! ..Takie jak elektrozawory przepływomierz ! zawór doładowania!klapki zawirowań itp. .Bo Po400 nie oznacza jednoznacznie ze jest zwalony zawór EGR. A koszt i wydatek wielki!! .A często zdarza sie że niepotrzebny!! . Bo po podmianie jest to samo!!. http://photos01.allegro.pl/photos/oryginal/509/84/27/509842736

 

Nie spotkałem się z tym pierwszym! Moze jest to w najnowszych rocznikach!! w oplu wszystko możliwe :lol:przekaźnik grzania swiec raz montują po stronie pasażera ! A w innym razie w komorze silnika!! To samo jest z czujnikami temper. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności