Skocz do zawartości

bierze olej po remoncie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam !! odkopie temat - podobna sytuacja. Silnik po szlifie wału + pierścienie. zalałem mineralnym na dotarcie panewek. Wyczytałem że po ok 200km wymienić olej i się zastanawiam na jaki?? minerał czy półsyntetyk np GM10W40. dodam ze nie zauważyłem ubywania oleju.

 

pozdrawiam :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość challenger

mineral zostawia sporą ilość osadów, a jak zalejesz pólsyntetyk to ten caly syf zacznie krążyc po silniku i może to spowodować nawet zatarcie silnika. Dlatego zawsze się zmienia syntetyk-> pólsyntetyk->mineral. Slyszalem, że jak się chce zmienić na odwrót to trzeba przed zmianą oleju zalać takim specjalnym preparatem (np produkcji Liqui Moly), potem zostawiasz na chyba 15 minut na wolnych obrotach i spusczasz stary olej z tymi nagarami, a potem możesz zalać pólsyntetyk. Tyle z teorii, nie slyszalem żadnych opinii na temat czy to dziala, więc się nie wypowiem ani nie polecę Ci tego jako 100% skuteczne. Nazwy tego preparatu też nie znam, musialbyś się wypytać w sklepie co i jak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zmienić na "połówkę" (krótki okres eksploatacji, jak również silnik po częściowym remoncie - zakładam że w takim wypadku czysty)

przy czym 200km to troszkę mało - zwykle pierwszą wymianę po remontach robiłem po większych przebiegach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie silnik miał trochę nagaru :wesoly: z misy i blachy oddzielającej wyczyściłem, pozostał co najwyżej na bloku.

DAROMV6, po jakim przebiegu można uważać wał za dotarty?? póki co nie przekraczam 2500obr/min. no i nie wiem czy lać połówkę czy minerala bo nigdy na syntetykach nie jeździłem ;) ciśnienie oleju na rozgrzanym silniku ok 85st. olej przy 2500obr 4,7bar na wolnych ok 950 obr 1,8bar. z tym ze teraz mam mineralny olej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

po jakim przebiegu można uważać wał za dotarty?

Nie chodzi tylko o wał, ale o cały silnik.

Jednej szkoły docierania silników nie ma.

Jedni twierdzą, że powinno się to robić "delikatnie"

Inni wręcz przeciwnie.

Najważniejsze to pilnować ,żeby się silnik nie przegrzewał.

Jeździj, obserwuj i zwiększaj mu obciążenie.

Około 1500km powinno wystarczyć, ale kazdy przecież ma inną technikę jazdy.

Potem jak pisał DAROMV6, półsyntetyk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jako takie - wstępne - przyjmuję tak z 2tys może i troszkę więcej - potem wymiana oleju z filtrem. Bez agresywnej jazdy na wysokich obrotach - obroty np do 3tys.

Nie wspominam tu o docieraniu (poradnikowym) po remoncie silnika,

nazwijmy to "na stanowisku" - to kilkominutowa praca silnika przy różnych/zwiększanych prędkościach obrotowych silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

tak każda szkoła jest inna

nie będę mówił ( dawno, dawno temu) lesz swego czasu w silnikach po remoncie pierwsza wymiana oleju była po 500-set kilometrach i nie wolno było tego przekroczyć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za rady :) fakty faktem jestem mechanikiem ale nie praktykującym w zawodzie :/.

 

O przegrzanie się za bardzo nie martwię bo mam dołożoną chłodnicę oleju od chyba c26ne a w korkach nie stoję. co do oleju to pół syntetyk po tych ok 2000km?? nadal jeździć na mineralu??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności